Të gjitha lajmet

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

SPECIALE nga TOPSPORTI.COM

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar vetëm 4 lojtarë.

Nga kjo del se përfaqësuesja e Kosovës në Ligë të Kombeve ka luajtur me maksimalisht 540 minuta lojë me këta lojtarë: Fidan Aliti (qendërmbrojtës), Amir Rrahmani (qendërmbrojtës), Mërgim Vojvoda (mbrojtës) dhe Herolind Shala (mesfushor).

Asnjë lojtar tjetër i Kosovës nuk ka arritur që brenda tre muajve të Ligës së Kombeve të jetë më standard se katërshja e përmendur, derisa të tjerët janë zëvendësuar, janë lënduar, ose edhe nuk janë ftuar në ndonjërën prej ndeshjeve.

ORARI I NDESHJEVE dhe GRUPET E EURO 2020

Pas 4-shes kryesore të përmendur, me lojë në 500 minuta në 6 ndeshjet e Ligës së Kombeve renditen: Samir Ujkani 450 minuta, Hekuran Kryeziu 450 dhe Arbër Zeneli me 428 minuta.

Te 300-shet hynë Milot Rashica me 372 minuta të zhvilluara në Ligë të Kombeve, pastaj Vedat Muriqi me 333 minuta, i përcjellë nga Valon Berisha me 310 minuta lojë.

Te 200 minutëshit e Kosovës hynë vetëm Edon Zhegrova, që ka regjistruar 254 minuta paraqitje me fanellën e reprezentacionit në Ligë të Kombeve.

Ndërsa në listën mbi 100 minuta të zhvilluara në kuadër të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kombeve futen: Atdhe Nuhiu me 195 minuta, Besar Halimi me 108 dhe Donis Avdijaj me 107 sosh.

FTESAT E CHALLANDESIT PËR KUALIFIKIMET E EURO2020

FATIH KARAHODA

Sulmuesi i Lirisë duhet të operohet

18 March, 2019 @14:32

Sulmuesi i Lirisë, Fatih Karahoda, nesër do të hyjë në operacion në QKUK të Prishtinës, ka bërë të ditur faqja…

NGA KONFERENCA

3 qëllimet e Challandesit ndaj Danimarkës

18 March, 2019 @12:01

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Danimarkës ka bërë të ditur tre qëllimet kryesore…

REAL BETIS - BARCELONA

Arti i Messit në fitoren e radhës

17 March, 2019 @23:03

Një super gol nga gjuajtja e lirë për të hapur serinë e golave, dhe një magji artistike në fund, për…

MILAN - INTER

Qyteti i modës, neroazzurr

Foto: FCInter/tw

17 March, 2019 @22:38

Inter ka fituar derbin e madh ndaj Milanit sonte në San Siro, duke fituar ndeshjen 2-3 ndaj Milanit. Fitorja…

BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi del nga fundi i tabelës

Foto: KFBashkimi/fb

17 March, 2019 @17:13

Skuadra e Bashkimit të Koretinit me fitoren e sotme të madhe dhe tejet të rëndësishme ndaj Trepçës, 1-0, ka dalë…

REIMS - NANTES

75 minuta në fitore, pranë garave evropiane

Foto: Reims Official/fb

17 March, 2019 @17:04

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, tashmë ka stabilizuar veten në 11-shen startuese të ekipit të tij Stade de Reims dhe…

BAYER LEVERKUSEN - WERDER BREMEN

Rashica përsëri, Werder pranë zonës evropiane

Foto: Werder Official/fb

17 March, 2019 @16:25

Mesfushori i krahut të Kosovës, Milot Rashica, ka startuar dhe ka shënuar golin e rehatisë për ekipin e tij, që…

GJILANI - KEK-u

E para në pranverë, vjen nga zëvendësuesit

17 March, 2019 @16:19

Atë që nuk e bënë 11 lojtarë gjatë 90 minutave te Gjilani, e bënë rezervistët Shpend Asani e Wilber Perez. …

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli deklason Trepçën ‘89

17 March, 2019 @16:08

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, me lehtësi e kaloi pengesën Trepça ‘89. Nikli e mposhti kundërshtarin me…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

17 March, 2019 @13:44

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Trepçës ‘89. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Dabiqaj, Millaku, Hoti, Da…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve