Të gjitha lajmet

GANI SEJDIU

Trajneri kampion merr drejtimin e Ballkanit zyrtarisht

Trajneri kampion merr drejtimin e Ballkanit zyrtarisht

16 April, 2019 @14:49

Trajneri që ka dy tituj të kampionit të fituar në Superligë të Kosovës [me Trepçën dhe Feronikelin], mitrovicasi Gani Sejdiu është trajner i ri i Ballkanit të Suharekës.

Sejdiu, që së fundi ka drejtuar Vëllaznimin e Gjakovës, në kohët e fundit nuk ka qenë i angazhuar në ndonjë skuadër dhe ashtu siç u përfol pas largimitSami Sermaxhajt nga ekipi suharekas, ai mori këtë detyrë.

Shiko: TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Trajneri Sejdiu sot është zyrtarizuar në zyret e klubit si trajner i ri i skuadrës, derisa Ballkani ka bërë të ditur pas diskutimit të Bordit ka vendosur për mitrovicasin, të cilit i kanë uruar sukses në sfidat e fundit të sezonit me ekipin.

Ballkani në njërën anë është duke luftuar për mbijetesë direkte në Superligë, duke tentuar t’i ikë barazhit.

Shiko: SKEMA e KUPËS SË KOSOVËS

Ndërsa në anën tjetër, që nesër do të luajë përballjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës ndaj ish ekipit të Sejdiut, Feronikelit.

Fitorja eventuale e Kupës, ekipin suharekas mund ta dërgojë në gara evropiane, pasi që skuadrat që fitojnë Kupën kanë biletën e sigurt drejt kualifikimeve në Europa League.

Gani Sejdiu sings for Ballkani

SUKSES I REFERIT ANËSOR

Gjyqtari i Superligës në evropianin U17

Foto: FFK

2 May, 2019 @22:49

Gjyqtari i Superligës së Kosovës, Fatlum Berisha, ka kryer me sukses testet fizike në prag të Kampionatit Evropian U17 dhe…

1/2: KUPA E KOSOVËS

Feronikeli fiton përsëri, siguron finalen

1 May, 2019 @17:21

Sikur ndeshja e luajtur në Suharekë, edhe ndeshja e sotme mes Feronikelit dhe Ballkanit u mbyll me fitoren e vendasve,…

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

FLAMURTARI - KEK

Përmbysje për të kërcyer 3 pozita

Foto: Flamurtari/fb

29 April, 2019 @18:19

Fitore tejet të vështirë, por jashtëzakonisht të rëndësishme këtë xhiro ka shënuar edhe Flamurtari sot, në Fadil Vokrri të Prishtinës,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga