Të gjitha lajmet

MITROVICË

Trepça falenderon FFK-në për ndihmën

Trepça falenderon FFK-në për ndihmën


14 April, 2020 @11:48

Skuadra mitrovicase, Trepça, që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka falenderuar publikisht FFK-në për pakon e ndihmës për klubet e futbollit.

“Tani kur Federata po punon pa dallime të klubeve, ne nuk mund të mos shprehim respektin dhe falenderimin për kryetarin e FFK-së, KE-në dhe gjithë stafin e FFK-së, që është ndër të parat që na doli në ndihmë në kohë të pandemisë,” është shkruar ndër të tjera në njoftimin e ish kampiones së Kosovës.

FFK ka publikuar pakon e ndihmës ditë të parë, që është jetike për shumicën e klubeve në Kosovë. Ka pasur edhe reagime kundër kësaj pakoje, ndërsa më të zëshmit në reagim kanë qenë KF Llapi e KF Trepça’89.

Përndryshe, Trepça është duke luftuar për mbijetesë në Ligë të Parë të Kosovës.

Deri tash, ekipi mitrovicas ka arritur të kap 23 pikë nga 20 ndeshje të zhvilluara ku ka shënuar gjashtë fitore, pesë barazime dhe nëntë humbje.

Vetëm dy pikë më pak ka Vllaznia e Pozharanit është në zonë të rrezikshme të Ligës së Parë.

TRANSFER

Fushë Kosova s’ndalet me përforcime

18 January, 2021 @19:08

Pretendentja kryesore për inkuadrim në Ligën e Parë, Fushë Kosova, nuk po ndalet së përforcuari. Pas zyrtarizimit të dy transfereve…

TRANSFER

Edhe një lojtar i ri te Fushë Kosova

17 January, 2021 @19:47

Liderja e Ligës së Dytë, Fushë Kosova, ka zyrtarizuar përforcimin e dytë brenda ditës. Pas përforcimit me portierin Luan…

TRANSFER

Fushë Kosova prezenton përforcimin e ri

17 January, 2021 @19:19

Skuadra e Fushë Kosovës ka kompletuar sot një transferim të ri. Lideri i Ligës së Dytë është përforcuar me futbollistin…

MIQËSORE

Prishtina fiton miqësoren ndaj 2 Korrikut

17 January, 2021 @16:55

Përballja miqësore mes dy rivalëve lokalë, 2 Korrikut dhe Prishtinës, përfundoi me fitoren e kësaj të fundit. Prishtina e mposhti…

LIGA E PARË

Vëllaznimi fillon përgatitjet, paralajmërohen përforcimet

15 January, 2021 @16:35

Skuadra e Vëllaznimit që po kalon një stinor të vështirë në Ligën e Parë, sot ka filluar përgatitjet për gjysmën…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë