Të gjitha lajmet

MITROVICË

Trepça falenderon FFK-në për ndihmën

Trepça falenderon FFK-në për ndihmën

14 April, 2020 @11:48

Skuadra mitrovicase, Trepça, që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka falenderuar publikisht FFK-në për pakon e ndihmës për klubet e futbollit.

“Tani kur Federata po punon pa dallime të klubeve, ne nuk mund të mos shprehim respektin dhe falenderimin për kryetarin e FFK-së, KE-në dhe gjithë stafin e FFK-së, që është ndër të parat që na doli në ndihmë në kohë të pandemisë,” është shkruar ndër të tjera në njoftimin e ish kampiones së Kosovës.

FFK ka publikuar pakon e ndihmës ditë të parë, që është jetike për shumicën e klubeve në Kosovë. Ka pasur edhe reagime kundër kësaj pakoje, ndërsa më të zëshmit në reagim kanë qenë KF Llapi e KF Trepça’89.

Përndryshe, Trepça është duke luftuar për mbijetesë në Ligë të Parë të Kosovës.

Deri tash, ekipi mitrovicas ka arritur të kap 23 pikë nga 20 ndeshje të zhvilluara ku ka shënuar gjashtë fitore, pesë barazime dhe nëntë humbje.

Vetëm dy pikë më pak ka Vllaznia e Pozharanit është në zonë të rrezikshme të Ligës së Parë.

TENTIM KEQPËRDORIMI

KF Ramiz Sadiku tenton të përfitojnë më shumë lojtarë e trajnerë nga FFK-ja, reagon ShMDFK-ja

12 April, 2020 @15:41

Me të inicuar FFK-ja ndihmën për të gjitha skuadrat e ligave të Kosovës, është evidentuar edhe parregullësia e parë. …

PAKOJA E FFK-së

Një pjesë e klubeve falenderon FFK-në për ndihmën

12 April, 2020 @9:34

Përkundër reagimeve të shpejta dhe agresive ndaj FFK-së në kohë të pandemisë të klubit të Llapit dhe atij

IN MEMORIAM

Një vit pa doajenin e referimit

10 April, 2020 @20:06

Në datën e sotme, një vit më parë, nga jeta u nda Shinasi Berisha, një prej referëve më me…

DERDHET NDIHMA NGA FFK-ja

FFK-ja cakton ndihmat, prej €50 deri në €350 për person

10 April, 2020 @19:05

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) me pretendimin se buxheti i ndihmës së ndarë nga Qeveria e Kosovës nuk është…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë