Të gjitha lajmet

MIREL JOSA

Vazhdojmë rrugën

Foto: prishtinafc.com

Vazhdojmë rrugën

11 March, 2018 @18:39

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Besës sot në Pejë ka thënë se ndeshja ka qenë e vështirë, pavarësisht kundërshtarit.

“Nuk ishte problemi se ne kishim nënvlerësuan shumë lojën sot, e vlerësojmë ekipin e Besës pavarësisht rezultateve dhe vendit në pozitë që ka. E dija që do të ishte ndeshje e vështirë, pavarësisht se fituam 3:1 dhe mos e shihni vetëm rezultatin, sepse ndeshja ishte e vështirë dhe nuk ishim ata që duhej të ishim e ku na mungonte freskia pak sot nga ndeshjet e njëpasnjëshme që kemi bërë. Megjithatë e rëndësishme që morëm tre pikë dhe vazhdojmë rrugën për të parë se cilat skuadra i kemi përballë. Tani me këtë ndeshje mbaroi faza e dytë dhe para ndeshjes kisha folur me lojtarët si të ishte finale dhe pastaj të shohim vazhdimësinë për fazën tjetër. Në përgjithësi nga puna e lojtarëve unë jam i kënaqur, normalisht ka edhe më mirë edhe pse e mira nuk ka fund siç kam thënë edhe herëve të tjera. Të shohim tani se si do të rikuperojmë ekipin për mesjavë,” - ka thënë Josa pas ndeshjes, shkruan faqja zyrtare e Prishtinës.

Prishtina me fitore ndaj Besës si mysafir, ka ruajtur lidershipin dhe ka përfunduar në krye të Superligës pas ciklit të dytë të ndeshjeve.TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 March, 2018 @15:22

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në Superligë, rezultat ky që nuk i konvenon as njërës e…

GJILANI - VLLAZNIA

Armend Thaqi me supergol, Gjilani triumfon

11 March, 2018 @15:10

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore minimale ndaj Vllaznisë së…

LLAPI - LIRIA

Llapi vazhdon gabimet, Liria fiton në Podujevë

FOTO: BOROZANI / A.P

11 March, 2018 @15:02

Pas eliminimit nga Kupa në mesjavë, Llapi është mposhtur edhe në takimin e luajtur sot ndaj Lirisë në Superligë. Pjesa…

VËLLAZNIMI - FLAMURTARI

Vëllaznimi mposht Flamurtarin në Gjakovë

Foto: KFV

11 March, 2018 @14:57

Pas suksesit ndaj Dritës në Kupën e Kosovës, Vëllaznimi formën e mirë e ka vazhduar edhe në Superligë. Gjakovarët shënuan…

BESA - PRISHTINA

Prishtina s’gabon, ruan kreun

Foto: FC Prishtina

11 March, 2018 @14:24

Në takimin e parë të ditës së sotme në Superligë, Prishtina ka shënuar fitore 1-3 ndaj skuadrës së Besës në…

LLAPI - LIRIA

11-shet: Llapi - Liria

11 March, 2018 @13:12

Janë publikuar formacionet e Llapit dhe Lirisë për ndeshjen e sotme.

BESA - PRISHTINA

11-shet: Besa - Prishtina

BOROZANI

11 March, 2018 @12:40

Janë publikuar formacionet startuese të Besës e Prishtinës pak minuta para ndeshjes.

MEDIA

Lojtari i ndeshjes, Lukaku

Foto: premierleague.com

11 March, 2018 @0:30

Superderbi anglez ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit përfundoi me fitoren e ekipit të Jose Mourinhos, ndërsa lojtar më i…

ISMET MUNISHI

Do të dorëhiqesha, po të mos fitonim

10 March, 2018 @22:57

Trajneri i Ferronikelit, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Drenicës sot të cilën ekipi i tij e…

DINAMO-LOKOMOTIVA

Lirim Kastrati shkarkon trajnerin e Dinamos

10 March, 2018 @19:03

Futbollisti i ri i Kosovës, Lirim Kastrati, ka shënuar dy gola sot në fitoren e ekipit të tij Lokomotiva Zagreb…

PA 2 TË HUAJ

Gjilani ndahet me dy të huaj

13 December, 2018 @12:49

Skuadra e Gjilanit, që drejtohet nga Sadat Pajaziti, me të përfunduar stinori vjeshtor i kampionatit ka bërë të ditur që…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

Foto: KFBallkani/fb

9 December, 2018 @15:36

Skuadra e Ballkanit të Suharekës me një paraqitje dominuese ka arritur ta shkruajë emrin në tetëshen më të mirë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga