Të gjitha lajmet

ARSENE WENGER PARASHIKON

Wenger: Stinorin tjetër, Arsenali në garë për titull

Foto: premierleague.com

Wenger: Stinorin tjetër, Arsenali në garë për titull

10 May, 2018 @12:24

Trajneri në largim i Arsenalit, Arsene Wenger, në një prononcim për Evening Standard ka thënë se ekipi i tij i deritashëm do të konkurrojë për titull kampioni në Premier Ligë stinorin që vjen.

Wenger, që ka paralajmëruar largimin në fund të këtij stinori nga banka e Arsenalit, ku ka shërbyer mbi dy dekada ka thënë:

“Jam i bindur që Arsenali do të jetë konkurrent për titull vitin që vjen. Kualitet në ekip ka. Në këtë ekip ka diçka speciale, e tëra që i duhet janë dy-tre rezultate të mira jashtë terrenit dhe do të shihni suksesin,” ka thënë Wenger për gazetën në fjalë.

Arsenal këtë stinor ka humbur rastin që të gjejë rrugë për Ligë të Kampionëve. U eliminua në gjysmëfinale të Europa Ligës. Ndërsa nuk arriti as të fitojë Kupën dhe as Kupën e Ligës - që ndonjëherë shërbente si ngushëllim për stinorin.ATLETICO APO BARÇA?

Griezzman ende pa koment

10 May, 2018 @11:39

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, që po shkëlqen qe disa vite te ekipi i tij dhe në kombëtaren franceze,…

GUARDIOLA

Synim: 100-shi

Foto: premierleague.com

10 May, 2018 @8:08

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, pasi që ka thyer tre rekorde të Premier Ligës këtë stinor me ekipin e…

SEVILLA - REAL

Pas dy barazimeve, humbje

Foto: RealMadrid/fb

9 May, 2018 @23:54

Pas barazimit ndaj Bayernit në Ligë të Kampionëve dhe barazimit ndaj Barcelonës në kuadër të La Ligas, Real Madrid është…

CHELSEA - HUDDERSFIELD

Hadërgjonaj me ekip, shpëtojnë stinorin

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @23:22

Barazimi i ekipit të Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, me Chelsean në Stamford Bridge sonte, u ka siguruar atyre mbijetesën edhe…

COPPA ITALIA FINALE: JUVE - MILAN

4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

Foto: juventus/fb

9 May, 2018 @23:04

Ka ardhur edhe Kupa e katërt me radhë në vitrinat e Juventusit! Bianconerët me një seri golash në një periudhë…

SPURS - NEWCASTLE

Për të tretin vit me radhë në TOP4

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @22:54

Ka mjaftuar një gol i vetëm i sulmuesit më të mirë anglez, Harry Kane, për të çuar Tottenham Hotspurin për…

BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove…

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.