Të gjitha lajmet

ATLETICO APO BARÇA?

Griezzman ende pa koment

Griezzman ende pa koment

10 May, 2018 @11:39

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, që po shkëlqen qe disa vite te ekipi i tij dhe në kombëtaren franceze, ka ngjallë rivalitetin mes ekipit të tij dhe Barcelonës, që duket të jetë e intereuar seriozisht për te.

L’Equipe ka futur në ballinë interesimin e Barcelonës për lojtarin, ndërsa Atletico Madrid nuk dëshiron ta shes atë.

L'Equipe

Vetë lojtari, ende nuk është deklaruar për spekulimet që po bëhen në emër të tij, ndërsa L’Equipe shkruan se ai është fokusuar në finalen e Europa Ligës, ku Atletico do të luajë ndaj Marseille-it në Lyon, më 16 maj dhe nuk ka dëshiruar të bëj komente lidhur me çështjen se ku do të vazhdojë karrierën.

E ardhmja e tij mbetet ende e paqartë, ndërsa lojtari si duket dëshiron të mbajë situatën të qetë.

Sulmuesi 27 vjeç francez, që këtë stinor ka shënuar 19 gola në La Liga, njihet për faktin se nuk është lënduar shpesh dhe ka mesatare mbi 20 gola për stinor, për çdonjërin, prej se erdhi te Atletico nga Real Sociedadi.

GUARDIOLA

Synim: 100-shi

Foto: premierleague.com

10 May, 2018 @8:08

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, pasi që ka thyer tre rekorde të Premier Ligës këtë stinor me ekipin e…

SEVILLA - REAL

Pas dy barazimeve, humbje

Foto: RealMadrid/fb

9 May, 2018 @23:54

Pas barazimit ndaj Bayernit në Ligë të Kampionëve dhe barazimit ndaj Barcelonës në kuadër të La Ligas, Real Madrid është…

CHELSEA - HUDDERSFIELD

Hadërgjonaj me ekip, shpëtojnë stinorin

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @23:22

Barazimi i ekipit të Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, me Chelsean në Stamford Bridge sonte, u ka siguruar atyre mbijetesën edhe…

COPPA ITALIA FINALE: JUVE - MILAN

4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

Foto: juventus/fb

9 May, 2018 @23:04

Ka ardhur edhe Kupa e katërt me radhë në vitrinat e Juventusit! Bianconerët me një seri golash në një periudhë…

SPURS - NEWCASTLE

Për të tretin vit me radhë në TOP4

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @22:54

Ka mjaftuar një gol i vetëm i sulmuesit më të mirë anglez, Harry Kane, për të çuar Tottenham Hotspurin për…

BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove…

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.