Të gjitha lajmet

NUOVO STADIO MILANO

Zbardhet plani i Interit dhe Milanit për stadiumin e ri

Zbardhet plani i Interit dhe Milanit për stadiumin e ri


26 September, 2019 @16:52

Dy dizajnet që do të mund të fitojnë të drejtën për të bërë një stadium modern, me 60 mijë ulëse, janë publikuar sot nga dy klubet e mëdha milaneze, që luajnë aty - Inter dhe Milan.

Klubet kanë deponuar studimin e fizibilitetit për stadiumin, që pritet të kushtojë 650 milionë euro dhe të ndërtohet për maksimalisht 3 vitet e ardhshme.

“Milan dhe Inter kanë shfrytëzuar bashkarisht San Siron për më shumë se 70 vite. Madhështia dhe fuqia e projektit qëndron në faktin se përsëri të dy klubet janë bashkë, për stadiumin e ri të Milanos,” ka thënë Paolo Scaroni, drejtues i rossonerëve shkruan BBC sot.

Nuovo Stadio Milano

Milan dhe Inter kanë bërë llogaritje se renovimi i stadiumit aktual do të kushtonte rreth 510 milionë euro, ndërsa do të merrte pesë deri në gjashtë vite për të përfunduar dhe do të kishte më pak ulëse.

Prandaj, klubet kanë vendosur që të bëhet një stadium nga zeroja që do të kushtonte pak më shumë, por do të bëhej më shpejtë dhe do të kishte të gjitha ambientet përreth moderne, si dhe që është më e rëndësishmja, me më shumë ulëse. Stadiumi i ri është planifikuar të ndërtohet afër atij aktual.

 


DERBI I ZJARRTË TURK

Muriqi në çdo kombinim, para derbit Galatasaray-Fenerbahçe

International/Sportistë shqiptarë në botë

Muriqi në çdo kombinim, para derbit Galatasaray-Fenerbahçe

26/09/19 @ 12:26

INTER 1-0 LAZIO

5 në 5, Inter s’ndalet as nga Lazioja

Serie A

5 në 5, Inter s’ndalet as nga Lazioja

25/09/19 @ 23:01

REAL MADRID 2-0 OSASUNA

Brazilianët bëjnë Real Madridin lider

La Liga

Brazilianët bëjnë Real Madridin lider

25/09/19 @ 22:55

GOLI I PARË I ZHEGROVËS

Zhegrova me gol, Xhaka me 2 asistime

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova me gol, Xhaka me 2 asistime

25/09/19 @ 22:05

MALLORCA 0-2 ATLETICO MADRID

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja

La Liga

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja

25/09/19 @ 21:02

PRISHTINA 2-0 DUKAGJINI

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%

FFK Superliga

Korenica e Abazi vendosin, Dallku 100%

25/09/19 @ 20:21

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Dukagjini

25/09/19 @ 17:28

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

EURO 2020/Bundesliga

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25/09/19 @ 15:02

KUPA E RUSISË

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bernard Berisha e Odise Roshi kualifikojnë ekipin

25/09/19 @ 13:45

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

EURO 2020/Liga e Kombeve/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24/09/19 @ 20:38

MILAN - ATALANTA

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

23/01/21 @ 20:14

SERIE A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

Serie A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

23/01/21 @ 19:53

SERIA A

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

Serie A/Transfere

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

23/01/21 @ 13:24

TRANSFERE

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

Serie A/Transfere

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

23/01/21 @ 12:48

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

SERIE A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

Serie A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

22/01/21 @ 22:52

ZYRTARE

Tomori prezentohet te Milani

Serie A

Tomori prezentohet te Milani

22/01/21 @ 19:31

TRANSFER

Riza Durmisi nga Lazio në Serie B

Serie A

Riza Durmisi nga Lazio në Serie B

22/01/21 @ 19:13

ROSSONERI

Rebić, Krunić, Theo - rikthehen te Milan

Serie A

Rebić, Krunić, Theo - rikthehen te Milan

22/01/21 @ 01:13

OLYMPIQUE

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

Serie A/Ligue 1/Transfere

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

22/01/21 @ 00:31


Të gjitha lajmet nga Serie A