Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I KOSOVËS

Zeneli i pandalshëm në Holandë

Zeneli i pandalshëm në Holandë

26 October, 2018 @20:32

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, është numri një i Eredivisies sa i përket asistimeve deri më tani.

Zeneli që luan për Herenveenin po udhëheq listën e asistuesve në Eredivisie me 6 asistime.

Njejtë, ai është edhe më i miri nëse shikohet Eredivisie edhe nga fillimi i vitit 2018. Zeneli ka 13 asistime këtë vit dhe ndiqet nga Berghuis i Feyenoordit.5 PËR FUNDJAVË!

‘El Clasico’ dhe të tjerat…

Design: O.K

26 October, 2018 @18:00

Pas mesjavës me top-ndeshje evropiane në Champions e Europa League, le të shohim 5 ndeshjet ‘për të mos u humbur’…

KEK-u - DRITA

Haxhimusa shpëtimtar, 4 rresht për kampionin!

26 October, 2018 @15:51

4 fitore rresht për kampionin aktual të Kosovës! Forma aspak e mirë e fillimit të sezonit tashmë është harruar nga…

FERIZAJ - FLAMURTARI

Kryeqytetasit triumfojnë në Ferizaj

26 October, 2018 @15:47

Me fitoren e mysafirëve u mbyll takimi i luajtur sot mes Ferizajit dhe Flamurtarit në Ferizaj. Ndeshja ishte mjaft interesante…

BALLKANI - LIRIA

Manevski për fitore, s’ndalet kriza e Lirisë

26 October, 2018 @15:40

Në takimin e zhvilluar sot mes dy skuadrave nga qytetet fqinje, Ballkanit e Lirisë, fituese doli skuadra vendase. Një takim…

GRUPI D: TRNAVA - ZAGREB

Rrahmani pranë kualifikimit

25 October, 2018 @21:14

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, me ekipin e tij Dinamo Zagreb, janë shumë afër sigurimit të kualifikimit për në fazën…

VIDEO

Domgjoni shënon në fitoren e Zurichut ndaj Leverkusenit

25 October, 2018 @21:07

Skuadra “gjysmëshqiptare” e Zurichut, ka shënuar edhe fitoren e tretë në fazën grupore të Europa League, nga po aq ndeshje…

GRUPI F: MILAN-BETIS

Betis merr kryesimin

25 October, 2018 @20:47

Një paraqitje jo e mirë e rossonerëve dhe nuk ka munguar humbja e parë në Grupin F të Europa Ligës. …

EL MUNDO DEPORTIVO

Edhe Bale probleme me taksa në Spanjë

25 October, 2018 @15:22

Pas Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, tash edhe Gareth Bale gjendet në listën e zezë të Administratës Tatimore të shtetit…

EUROPA LEAGUE

Mbrëmje e Europa League, 11 ‘shqipe’ në akcion

25 October, 2018 @15:11

Pas dy netëve me Champions League, sonte ‘magjia evropiane’ vazhdon me Europa League. Gjithsej 24 ndeshje zhvillohen sonte nga…

TRAJNERI I RI

Conte mohon Real Madridin

25 October, 2018 @15:08

Trajneri italian që aktualisht është i lirë dhe po përflitet si emër i mundshëm për të zëvendësuar Julen Lopeteguin te…

SULMUESI I KOMBËTARES

Cikalleshi ndahet me ekipin

Fotot: Goztepe Official

16 January, 2019 @14:53

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, është ndarë nga ekipi i tij aktual ku luante si huazim, Goztepe. Cikalleshi…

MOUSSA DEMBELE

Mesfushori i Spurs drejt Kinës

Foto: premierleague.com

14 January, 2019 @16:40

Mesfushori qendror i Tottenham Hotspurs ka marrë fluturimin drejt Kinës, për të kompletuar transferin e tij te ekipi i Beijing…

RYAN BABEL

Babel i kthehet Premier Ligës

13 January, 2019 @12:09

Pas 9 vitesh, futbollisti holandez Ryan Babel i kthehet Premier Ligës. Besiktas ka bërë të ditur se ka liruar 32…

FRANCESCO TAHIRAJ

Tahiraj zyrtarizohet te Hajduku

Foto: hajduk.hr

12 January, 2019 @17:13

Mesfushori i ri shqiptar, Françesko [Francesco] Tahiraj, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Hajdukut të Splitit. Ekipi…

ISTANBUL BASAKSEHIR - KUKËSI

Kukësi mposhtet nga lideri i Turqisë

9 January, 2019 @18:17

Skuadra shqiptare Kukësi, në miqësoren e luajtur kundër Istanbul Basaksehirit, u mposht me rezultat 2-1. Për skuadrën turke shënuan Riad…

Të gjitha lajmet nga International