Të gjitha lajmet

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (sulmuesi më i mirë)

11-shja e pjesës vjeshtore (sulmuesi më i mirë)

29 December, 2018 @11:00

Cilët lojtarë treguan formën më të mirë në 17 xhirot përkatëse? Cilët u dalluan më së shumti?

Për t’i vënë “kapak” këtyre pyetjeve, si redaksi jemi munduar ta bëjmë përzgjedhjen tonë të 11 lojtarëve me rendimentin më të mirë në kampionat, përgjatë stinorit vjeshtor që posa e lamë pas.

Formacioni do të përmbajë skemën 4-2-3-1, ndërsa në vazhdim, ditë pas dite do t’i publikojmë dhe do të mundohemi t’i arsyetojmë përzgjedhjet tona.

Alban Shillova

Sulmuesi më i mirë: Alban Shillova

Për shumëkë ndoshta ishte fundi i tij dhe nuk do të rrezatonte më si dikur. Megjithatë, njësoj nuk mendoi ai. Alban Shillova ka qenë golashënuesi më i mirë i gjysmës së stinorit që e lamë pas.

Albani ndërkaq, shënoi gola të thjeshtë, të komplikuar, atraktiv dhe për disa javë rresht, ai së bashku me shokët e tij të skuadrës së Flamurtarit kapën kreun e Superligës.

Ecurinë e jashtëzakonshme të performancave të tij e ndërprenë problemet me kryesi të klubit, por kjo nuk do të thotë që ai mos ta gëzojë epitetin e sulmuesit më të spikatur deri më tani në Superligë.

KOSOVA

Edhe një “aderim” te Kosova

26 August, 2019 @20:11

Edhe një aderim te Kosova! Sot kryetari i FFK-së është takuar Amir Saipin, portierin e Schaffhausenit të Zvicrës, për të…

US OPEN

US Open - Parashikimi

26 August, 2019 @19:55

Treshja e zakonshme mbetet për të ndarë titullin, dhe asnjëri nuk duket të jetë më mirë se tjetri. Ndonëse Roger…

TOKIO 2019

Majlinda e bronztë, medalja e dytë

26 August, 2019 @16:29

Pas humbjes nga japonezja Uta Abe në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi arriti që ta fitojë ndeshjen për vendin e tretë, për…

TOKIO 2019

Abe mposht Majlindën në gj’finale

26 August, 2019 @12:33

Kampionia Botërore Uta Abe ka mposhtur kampionen Olimpike Majlinda Kelmendi me ippon për të siguruar finalen e Kampionatit Botëror që…

JUDO LIVE

Këtu, ndiqeni direkt Majlindën në Botërorin “Tokio ‘19”

REUTERS/ H. Reka/ Arkiv

26 August, 2019 @11:51

Pas arritjes në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi, kampione Olimpike, do të ndeshet me kampionen aktuale të Botës në xhudo. Dueli…

Të gjitha lajmet nga