Të gjitha lajmet

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës.

UEFA ka kërkuar nga reporterët e saj që të përzgjedhin yjet në ngritje nëpër Evropë.

Prej 50-shes së përzgjedhur përfundimisht, aty bën pjesë edhe portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, që është portier i Manchester Cityt, ndërsa e gjithë 50-shja është shënuar mëposhtë.

Në përshkrimin e UEFA-së për Arijanetin shkruan: Një lojtar i vlerësuar si back-up për Edersonin, i cili u riftua nga ekipi i Manchester Cityt derisa ishte huazim në Holandë, pas lëndimit të portierit të dytë të skuadrës, Claudio Bravo.TOP 50 futbollistët që pritet të shpërthejnë në vitin 2019:

Ilzat Akhmetov (RUS, 21 - CSKA Moskva)
Ethan Ampadu (WAL, 18 – Chelsea)
Emil Audero (ITA, 21 - Sampdoria)
Nicolò Barella (ITA, 21 – Cagliari)
Sander Berge (NOR, 20 – Genk)
Josip Brekalo (CRO, 20 – Wolfsburg)
Rafa Camacho (POR, 18 - Liverpool)
Giorgi Chakvetadze (GEO, 19 – Gent)
Fedor Chalov (RUS, 20 – CSKA Moskva)
Samu Chukwueze (NIG, 19 – Villarreal)
Alphonso Davies (CAN, 18 – Bayern)
Merih Demiral (TUR, 20 – Alanyaspor)
Moussa Diaby (FRA, 19 – Paris)
João Félix (POR, 19 – Benfica)
Gedson Fernandes (POR, 19 – Benfica)
Arnaut Groeneveld (NED, 21 – Club Brugge)
Robert Gumny (POL, 20 – Lech Poznań)
Ianis Hagi (ROU, 20 – Viitorul)
Amadou Haidara (MLI, 20 – Salzburg)
Achraf Hakimi (MAR, 20 – Dortmund)
Kai Havertz (GER, 19 – Leverkusen)
Callum Hudson-Odoi (ENG, 18 – Chelsea)
Luka Ivanušec (CRO, 20 – Lokomotiva Zagreb)
Luka Jović (SRB, 21 – Eintracht)
Ozan Kabak (TUR, 18 – Galatasaray)
Alban Lafont (FRA, 19 – Fiorentina)
Andriy Lunin (UKR, 19 – Leganés)
Weston McKennie (USA, 20 – Schalke)
Brais Méndez (ESP, 21 - Celta Vigo)
Nikola Milenković (SRB, 21 - Fiorentina)
Éder Militão (BRA, 20 – Porto)
Juan Miranda (ESP, 18 – Barcelona)
Nikola Moro (CRO, 20 – Dinamo Zagreb)
Arijanet Murić (KOS, 20 - Man City)
Vitaliy Mykolenko (UKR, 19 – Dynamo Kyiv)
Florian Müller (GER, 21 – Mainz)
Reiss Nelson (ENG, 18 – Hoffenheim)
Stanley N'Soki (FRA, 19 – Paris)
Dani Olmo (ESP, 20 – Dinamo Zagreb)
Ricard Puig (ESP, 19 – Barcelona)
Ionuț Radu (ROU, 21 – Genoa)
Javier Sánchez (ESP, 21 – Real Madrid)
Jadon Sancho (ENG, 18 – Dortmund)
Ismaïla Sarr (SEN, 20 – Stade Rennais)
Mykola Shaparenko (UKR, 20 – Dynamo Kyiv)
Unai Simón (ESP, 21 - Athletic)
Oliver Skipp (ENG, 18 – Tottenham Hotspur)
Emile Smith Rowe (ENG, 18 – Arsenal)
Martin Terrier (FRA, 21 – Lyon)
Dayot Upamecano (FRA, 20 – Leipzig)
Vinícius Júnior (BRA, 18 – Real Madrid)
Nicolò Zaniolo (ITA, 19 – Roma)

JADEN BROWN

Huddersfield merr reprezentuesin e ri

1 January, 2019 @15:40

Që në ditën e parë të afatit kalimtar dimëror, Huddersfield Town ka bërë të ditur për përforcimin e parë. …

EVERTON - LEICESTER CITY

3 pozita ngritje

Foto: premierleague.com

1 January, 2019 @15:21

Vetëm dy javë më parë, pozita e Claude Puelit ishte e rrezikuar për së tepërmi te Leicester City. Mirëpo…

INTERNATIONAL ALB FOOTBALL

TOP 50-shja e vitit 2018

30 December, 2018 @21:15

Renditja e futbollistëve më të dalluar shqiptar përgjatë vitit. 50. Xhevdet Shabani Njëri ndër lojtarët kyç në suksesin…

NDIKIMI

“Dancing Pogba” nën Solskjaerin

Foto: premierleague.com

30 December, 2018 @19:45

Çfarë ndikimi në lojë dhe çfarë performancash. Askujt nuk i besohet nëse shihen statistikat e Paul Pogbës në kohën…

MANCHESTER UNITED - BOURNEMOUTH

12 gola për Unitedin e Solskjaerit

30 December, 2018 @19:28

Ndeshja e tretë, fitorja e tretë. Sonte ra Bournemouth, ndërsa buzëqeshjet në fytyrat e publikut të Old Trafford tashmë duken…

SOUTHAMPTON - MANCHESTER CITY

Test para super-derbit të Vitit të Ri

Fotot: premierleague.com

30 December, 2018 @19:01

Me Sergio Agueron dhe Fernandinhon e kthyer në 11-shen startuese, Manchester City i është kthyer fitoreve në Premier League, pasi…

CRYSTAL PALACE - CHELSEA

Kante mjafton për të ngritur distancën

Fotot: premierleague.com

30 December, 2018 @16:13

Chelsea ka shënuar fitore në duelin e fundit të vitit për ekipin e tij ndaj Crystal Palacit sot. Ka…

COACH OF TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

Trajneri më i mirë i stinorit vjeshtor 18/19

Mirel Josa, duke menduar gjatë ndeshjes Prishtina-Drita/ TOPSPORTI/ D. S.

30 December, 2018 @12:11

Pas finales së humbur ndaj Dritës në Pejë dhe mundësisë së shpërdorur për ta stolisur Prishtinën me titullin kampion, Mirel…

LIVERPOOL - ARSENAL

Erë kampioni në Anfield

Fotot: premierleague.com

29 December, 2018 @21:30

Tetë fitore me radhë në Premier Ligë dhe 10 fitore në 11 ndeshjet e fundit, bëjnë Liverpoolin t’i afrohet ëndrrës…

BALLKANI

Ballkani përforcohet me dy transferime

29 December, 2018 @18:30

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, ka zyrtarizuar dy përforcimet më të reja të skuadrës. Visar Sahiti dhe Tarik Čmajčanin, do të…

CHANPIONSHIP

Asistimi i Celinës për pikë të Swanseas

29 December, 2018 @18:10

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, e shpëtoi nga humbja skuadrën e tij Swansea. Swansea me Wiganin barazuan 2-2…

EMPOLI - INTER

Balde sjell fitoren e radhës

Foto: fcinter/fb

29 December, 2018 @16:57

Inter ka shënuar fitoren e dytë me radhë pas asaj ndaj Napolit në xhiron e shkuar. Neroazzurrët kanë mposhtur…

WBA - SHEFFIELD WEDNESDAY

Shënon Atdhe Nuhiu

29 December, 2018 @16:23

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar golin e parë në ndeshjen WBA - Sheffield Wednesday sot, kur…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

FIFA RANKING

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @11:37

Edhe një ngritje, përsëri rekord për Kosovën, në renditjen mujore të FIFAs. Në listën e botuar sot nga FIFA…

MBLIDHEN SHPRESAT

Lista e Ramiz Krasniqit për Kosovën U19

2 April, 2019 @21:17

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në grumbullimin tre…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

ELITE ROUND U17

Sulmuesi juventin rrëzon Kosovën

28 March, 2019 @17:02

Në përballjen e dytë në kuadër të Elite Round të grupomshave nën 17 vjeçare, Kosova është mposhtur nga Spanja me…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja