Të gjitha lajmet

ISTOGU 1-0 BESA

Endrit Maloku vendos derbin, Istogu mbron kreun

Foto: KFIstogu/fb

Endrit Maloku vendos derbin, Istogu mbron kreun

28 September, 2019 @17:20

Pas pjesës së parë të përfunduar pa gola në derbin e Bjeshkëve të Nemuna mes Istogut dhe Besës, ka qenë futbollisti Endrit Maloku që ka thënë kryefjalën në derbi.

Ai është gjetur mirë para portës së kundërshtarëve në minutën e 68-të të ndeshjes, për të shënuar golin, që u tregua vendimtar 1-0 në këtë përballje.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Me golin e Malokut, Istogu ka vazhduar me rezultate të mira në Ligë të Parë dhe duke vazhduar pa humbje, mbetet në krye të klasifikimit.

Në anën tjetër, Besa e Pejës që kishte nisur furrishëm stinorin, ka pësuar humbjen e dytë tash dhe po humb hapin me kryesuesit.

LIRIA 5-0 VITIA

Jurgen Gjini me 5-she, Liria thellë ndaj Vitisë

TOPSPORTI/ nga arkivi

28 September, 2019 @17:15

Liria i është kthyer fitores në Ligë të Parë pas barazimit me Onixin në xhiron e shkuar, duke e mposhtur…

MALISHEVA - ARBËRIA

Malisheva mbi Besën e Lirinë

Foto: KFMalisheva/fb

22 September, 2019 @17:41

Skuadra e re në Ligë të Parë të Kosovës, Malisheva, me fitoren e thellë sot ndaj Arbërisë 4-0 ka dalë…

2 KORRIKU 1-2 ISTOGU

Istogu s’ndalet, Jahaj e Prekaj për ruajtjen e kreut

22 September, 2019 @17:31

Skuadra e Istogut ka shënuar sot edhe fitoren e katërt në 5 xhirot e para të Ligës së Parë të…

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

Foto: KFTrepça/fb

21 September, 2019 @19:45

Skuadra e Trepçës është duke bërë hapat e para të këndelljes së saj, pas fillimit jo të mirë të stinorit…

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

Foto: FCKEK/fb

21 September, 2019 @16:53

Skuadra e KEK-ut, pas pesë xhirove të zhvilluara ka arritur të shënojë fitoren e parë në Ligë të Parë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë