Të gjitha lajmet

LIRIA 5-0 VITIA

Jurgen Gjini me 5-she, Liria thellë ndaj Vitisë

TOPSPORTI/ nga arkivi

Jurgen Gjini me 5-she, Liria thellë ndaj Vitisë

28 September, 2019 @17:15

Liria i është kthyer fitores në Ligë të Parë pas barazimit me Onixin në xhiron e shkuar, duke e mposhtur bindshëm sot Vitinë Përparim Thaqi.

Sulmuesi nga Shqipëria, Jurgen Gjini, ka qenë njeriu i ndeshjes te bardhezinjtë, duke shënuar pesë gola për fitoren 5-0 të Lirisë.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Me këtë fitore Liria ka arritur në kuotën e 13 pikëve dhe me fitoren e katërt mbetet në ekipet kryesore që synojnë Superligën për stinorin që vjen.

Sa i përket Vitisë, ekipi do të duhet të kërkojë pikë për të dalë nga zona e rrezikshme në përballjet tjera të sezonit.

MALISHEVA - ARBËRIA

Malisheva mbi Besën e Lirinë

Foto: KFMalisheva/fb

22 September, 2019 @17:41

Skuadra e re në Ligë të Parë të Kosovës, Malisheva, me fitoren e thellë sot ndaj Arbërisë 4-0 ka dalë…

2 KORRIKU 1-2 ISTOGU

Istogu s’ndalet, Jahaj e Prekaj për ruajtjen e kreut

22 September, 2019 @17:31

Skuadra e Istogut ka shënuar sot edhe fitoren e katërt në 5 xhirot e para të Ligës së Parë të…

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

Foto: KFTrepça/fb

21 September, 2019 @19:45

Skuadra e Trepçës është duke bërë hapat e para të këndelljes së saj, pas fillimit jo të mirë të stinorit…

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

Foto: FCKEK/fb

21 September, 2019 @16:53

Skuadra e KEK-ut, pas pesë xhirove të zhvilluara ka arritur të shënojë fitoren e parë në Ligë të Parë të…

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

Foto: KFIstogu/fb

19 September, 2019 @20:21

Janë dashur vetëm katër xhiro që në Ligë të Parë të Koosvës, të mos mbetet asnjë ekip pa shijuar humbjen…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë