Të gjitha lajmet

KUPTOHET TERRENI I FINALES

Finalja e PlayOffit të Ligës së Kombeve luhet në...

Foto: uefa.com

Finalja e PlayOffit të Ligës së Kombeve luhet në...

22 November, 2019 @12:07

Nëse Kosova arrin finalen e PlayOffit të Ligës së Kombeve, ajo do të luhet përsëri si mysafir.

Sot është tërhequr shorti në zyret e UEFA-së, për të përcaktuar se cili do të jetë qyteti/stadiumi i finales dhe nga gjysmfinalistët:

Maqedonia-Kosova
Gjeorgjia-Bellorusia

Dhe sipas shortit, vendas në finale do të jetë fituesi i gjysmëfinales Gjeorgjia-Bellorusia.

Pra Kosova do të jetë mysafire edhe në gjysmëfinale ndaj Maqedonisë, por edhe nëse arrin finalen.

Kujtojmë, gjysmëfinalet luhen më 26 mars, ndërsa finalja më 30 mars 2020.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga