Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA 1-0 MALISHEVA

Fitore në sekondat e fundit të derbit, vazhdon presioni ndaj kreut

Fotot: KFArberia/fb

Fitore në sekondat e fundit të derbit, vazhdon presioni ndaj kreut


7 March, 2020 @21:37

Arbëria ka shënuar fitore minimale por jashtëzakonisht të rëndësishme për të ndjekur kreun e Ligës së Parë, Besën e Pejës.

Ekipi i Arbërisë ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj Malishevës sot në Sami Kelmendi duke i mposhtur këta të fundit me golin e shënuar në sekondat e fundit të ndeshjes, kur pas një centrimi të faulit nga mesi i fushës, topin në tentim ta largojë, mbrojtësi i Malishevës Dardan Jashari e çoi në portë të vetë dhe kështu ndeshja përfundoi me 1-0 [Dardan Jashari 90+5ag].

Fitorja e mban Arbërinë në vend të dytë të klasifikimit, për momentin me një pikë më pak se Besa e Pejës, që luan duelin e radhës ndaj Vëllaznimit.

TABELA AKTUALE

E Malisheva, së cilës iu anulua një gol nga referi për shkak të pozitës jashtë loje, pas humbjes tentoi të qëronte hesapet me referin kryesor, por që u ndal nga policia dhe sigurimi i stadiumit.

Malisheva

Në anën tjetër Malisheva e ka quajtur referimin skandaloz që anuloi golin e tyre, si dhe shpërndarjen e dy kartonave të kuq e katër të verdhave, duke cekur se FFK duhet të marrë masa ndaj referëve të sotëm Fitim Sadriu e Flurim Jakupi.

Ata gjithashtu kanë postuar edhe inçzimin e golit të tyre, që nuk u pranua nga referët.

Përndryshe, nga tre ndeshjet e sotme të zhvilluara në Ligë të Parë vetëm Arbëria ka arritur të dalë fituese, pasi që në duelet tjera pikët u ndanë, Istogu 1-1 2 Korriku dhe Vitia 2-2 Vllaznia.

 

 


FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaji deklason Trepçën ‘89, afër shpëtimit!

FFK Superliga

Ferizaji deklason Trepçën ‘89, afër shpëtimit!

07/03/20 @ 16:33

BILETAT: MAQEDONIA V - KOSOVA

FFK: Të hënën vendoset për biletat

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

FFK: Të hënën vendoset për biletat

07/03/20 @ 00:30

ALBERT BUNJAKI

Ish selektori: Kosova në grupin më të vështirë

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ish selektori: Kosova në grupin më të vështirë

06/03/20 @ 23:58

MINISTRIA

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik

06/03/20 @ 14:03

PLAYOFF TICKETS

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

06/03/20 @ 13:42

MEDIA TALK

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

International/Transfere

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

06/03/20 @ 00:33

TURNEU MEMORIAL "ADEM JASHARI"

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

Futsall Superliga

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

05/03/20 @ 23:50

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

Evropiani/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

05/03/20 @ 23:28

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Premier League

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

05/03/20 @ 22:42

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

Premier League

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

05/03/20 @ 22:29

KAMENICË

Dardana nuk dorëzohet, ushtron kallëzim penal

FFK Liga e parë

Dardana nuk dorëzohet, ushtron kallëzim penal

24/08/21 @ 21:35

MIQËSORE

Rahoveci demolon Beharin në miqësore

FFK Liga e parë

Rahoveci demolon Beharin në miqësore

21/08/21 @ 19:55

MIQËSORE

Susuri e Muji i sjellin fitore Lirisë në miqësore

FFK Liga e parë

Susuri e Muji i sjellin fitore Lirisë në miqësore

21/08/21 @ 14:09

A&N

A&N rikthen 3 ish-lojtarët e saj

FFK Liga e parë

A&N rikthen 3 ish-lojtarët e saj

20/08/21 @ 23:34

RAHOVEC

Rahoveci nuk mposhtet as nga A&N

FFK Liga e parë

Rahoveci nuk mposhtet as nga A&N

20/08/21 @ 13:36

GJAKOVË

Vaksinohen edhe futbollistët e Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Vaksinohen edhe futbollistët e Vëllaznimit

20/08/21 @ 13:16

DUELI KONTROLLUES

Vaksinat anulojnë miqësoren

FFK Liga e parë

Vaksinat anulojnë miqësoren

19/08/21 @ 23:48

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me aplikacion!

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me aplikacion!

18/08/21 @ 22:35

FUSHË KOSOVË

Vëllaznimi mposht Fushë Kosovën

FFK Liga e parë

Vëllaznimi mposht Fushë Kosovën

18/08/21 @ 20:15

PRIZREN

Prapë pa gol! Liria barazon me Ferizajin

FFK Liga e parë

Prapë pa gol! Liria barazon me Ferizajin

18/08/21 @ 20:00


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë