Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MINISTRIA

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik


6 March, 2020 @14:03

Para pak çastesh Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore, Venko Filipce, ka bërë të ditur se sipas tij të gjitha duelet sportive do të duhet të luhen pa publik, për shkak të rrezikut të coronavirusit.

Në konferencë për shtyp ai ka bërë të ditur se ai do të propozojë ndalesën për aktivitete publike deri më 13 mars 2020 dhe varësisht prej rrezikut, do të sjellë edhe vendim tjetër.

“Të gjitha ndeshjet sportive, veçanërisht Maqedonia - Kosova, sipas meje do të duhet të luhen pa publik. Për të qenë të kujdesshëm, ne duhet të kemi parasysh se për këtë ndeshje do të vinë persona edhe nga shtetet tjera. Kjo ndalesë (për të gjitha aktivitetet publike) do të vlejë për momentin deri më 13 mars, por varësisht prej situatës dhe rrezikut nga coronavirusi, do të sjellim vendim tjetër,” citohet të ketë thënë Filipce në konferencën e sotme për shtyp, shkruan Ekipa.


PLAYOFF TICKETS

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

06/03/20 @ 13:42

TURNEU MEMORIAL "ADEM JASHARI"

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

Futsall Superliga

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

05/03/20 @ 23:50

MEDIA TALK

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

International/Transfere

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

06/03/20 @ 00:33

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Premier League

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

05/03/20 @ 22:42

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

05/03/20 @ 23:28

VUSHTRRIA 3-3 DUKAGJINI

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

FFK Superliga

Në kohën shtesë iu mohua fitorja

05/03/20 @ 16:02

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

Premier League

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

05/03/20 @ 22:29

DRENAS

Feronikeli rikthen Tovërlanin

FFK Superliga/Transfere

Feronikeli rikthen Tovërlanin

05/03/20 @ 14:59

DRENICA 3-1 FLAMURTARI

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Drenica shënon fitoren e parë pranverore dhe del nga zona e rrezikshme

05/03/20 @ 15:23

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Flamurtari

05/03/20 @ 12:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Dukagjini

FFK Superliga/Intervista

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Dukagjini

05/03/20 @ 12:44

PRISHTINA - FERIZAJ

Prishtina s’arrin pozitën e dytë me golat e pranuar vonë

FFK Superliga

Prishtina s’arrin pozitën e dytë me golat e pranuar vonë

04/03/20 @ 19:15

TURNEU MEMORIAL "ADEM JASHARI"

Prishtina 01 - Liburni, finalja sot

Futsall Superliga

Prishtina 01 - Liburni, finalja sot

05/03/20 @ 12:35

EURO 2024

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

Evropiani

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

05/10/21 @ 20:57

KAMPIONATI EVROPIAN

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

Evropiani/Transfere

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

16/07/21 @ 11:15

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

JUVENTUS

Chiesa i palëkundur

Evropiani/Serie A

Chiesa i palëkundur

13/07/21 @ 14:03

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani