Të gjitha lajmet

ALBERT BUNJAKI

Ish selektori: Kosova në grupin më të vështirë

Ish selektori: Kosova në grupin më të vështirë

6 March, 2020 @23:58

Ish selektori i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në emisionin sportiv të T7 ka vlerësuar se grupi i Kosovës në Ligë të Kombeve, është ndër më të vështirit aty, me Slloveninë e Greqinë që kanë përparësi të dukshme.

“Grupi i Kosovës është më i vështirë. Edhe pse edhe grupet tjera nuk janë të lehta, pasi që të gjitha skuadrat e Ligës C janë të një niveli, me dallime të vogla, te grupi i Kosovës përvoja e Sllovenisë dhe Greqisë bëjnë dallimin e madh,” ka thënë ndër të tjera Bunjaki.

Kosova në shortin për Ligë të Kombeve 2020/21 është tërhequr në Grupin 3 të Ligës C me kundërshtarë si Sllovenia, Greqia (ish kampion i Evropës) dhe Molldavia.

MINISTRIA

Ministri i Shëndetësisë propozon që Maqedonia - Kosova të luhet pa publik

6 March, 2020 @14:03

Para pak çastesh Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore, Venko Filipce, ka bërë të ditur se sipas tij të gjitha…

PLAYOFF TICKETS

Shiten të gjitha biletat për Maqedonia V - Kosova

6 March, 2020 @13:42

Federata maqedonase ka bërë të ditur para pak çastesh se për ndeshjen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes…

PARA NDESHJES MAQEDONIA VERIORE - KOSOVA

Sejdini: Maqedonia V. - Kosova do të luhet, qoftë edhe pa tifozë

5 March, 2020 @23:28

Çështja që po shkon në drejtim të alarmit botëror - coronavirus - ka bërë mediat që të interesohen për duelin…

CONFIRMED FIXTURES

Orari i ndeshjeve të Shqipërisë në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

4 March, 2020 @14:19

UEFA ka zyrtarizuar orarin e ndeshjeve të të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në Ligë të Kombeve 2020/21 që nis këtë shtator,…

CONFIRMED FIXTURES

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

4 March, 2020 @13:43

UEFA ka bërë zyrtarë edhe orarin e ndeshjeve të të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në Ligë të Kombeve 2020/21 që nis…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve