Të gjitha lajmet

NË PRISHTINË

Gjyqtarët kryejnë testet për COVID-19 dhe ato fizike

Fotot: FFK

Gjyqtarët kryejnë testet për COVID-19 dhe ato fizike

Teksti: FFK

30 May, 2020 @15:50

Në prag të rifillimit të garave të futbollit në Digitalb Kupën e Kosovës dhe Ipko Superligë, Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sot, në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka organizuar testimin për Covid-19 për gjyqtarët e futbollit, vëzhguesit e gjyqtarëve si dhe për delegatët e ndeshjeve.

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi, me një fjalë rasti iu drejtua edhe gjyqtarëve të pranishëm për të cilët uroi që testimi për Covid-19, por edhe testet e tyre fizike të rezultojnë të suksesshme, derisa kërkoi nga të gjithë që të jenë maksimalisht vigjilentë dhe autoritativ gjatë ecurisë së ndeshjeve në mënyrë që ecuria e kampionatit të jetë krejtësisht reale.

FFK tests COVID-19

Pas përfundimit të testit për Covid-19, Komisioni i Gjyqtarëve e ka realizuar edhe testimin fizik për gjyqtarët, duke pasur parasysh pushimin e gjatë të garave.

Testit fizik intervalor, i cili është normë e përcaktuar nga FIFA, iu nënshtruan 46 gjyqtarë dhe asistentë, ku të gjithë gjyqtarët e kaluan testin me sukses.

Komisioni i Gjyqtarëve është ndarë tejet i kënaqur me përgatitjen fizike të gjyqtarëve dhe është i bindur se edhe drejtësia në ndeshje do të jetë maksimale.

FFK test COVID-19, running

Ndërkohë, në ambientet e stadiumit ‘Fadil Vokrri’, Komisioni i Garave e ka mbajtur një takim me delegatët e ndeshjeve të Superligës, ku është kërkuar mobilizim për ecuri sa më të mbarë të kampionatit, si dhe respektimi në përpikëri i udhëzimeve të institucioneve shëndetësore gjatë ndeshjeve në këtë periudhë të pandemisë.

SUPERLIGA E JUNIORËVE

Juniorët e Ballkanit, kampionë të Kosovës

Fotot: KFBallkani./fb

28 May, 2020 @22:06

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) në një mledhje të radhës të mbajtur nga Komiteti Ekzekutiv (KE) i saj ka…

FERONIKELI

Edhe kampioni del i pastër në coronavirus

FOTO / Feronikeli

28 May, 2020 @11:38

Kampioni aktual i Superligës, Feronikeli, para pak çastesh ka publikuar rezultatet e testeve për COVID-19. Të gjithë futbollistët, stafi dhe…

FALENDERIMI

Arbëria në Superligë! Falenderon ata që i uruan

Foto: KFArberia/fb

27 May, 2020 @23:35

Klubi futbollistik Arbëria nga Dobraja e Lipjanit për herë të parë në histori të saj do të jetë anëtare e…

SUHAREKË

Lideri i Superligës, i pastër nga coronavirusi

Foto: KFBallkani/fb

27 May, 2020 @23:04

Skuadra e Ballkanit të Suharekës ka kryer testet për coronavirus sot dhe të gjitha ato kanë rezultuar negative, ka bërë…

SUPERLIGA

Zyrtare: Besa e Arbëria në Superligë

27 May, 2020 @16:28

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), para pak çastesh ka bërë të ditur se Besa dhe Arbëria do të jenë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga