Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA TURKE

Humbja e dytë rresht, Galatasarayi rrezikon pozitën e dytë

Humbja e dytë rresht, Galatasarayi rrezikon pozitën e dytë


3 April, 2021 @21:00

Galatasarayi e lëshoi një rast ideal për titull, duke u mposhtur 3-0 ndaj Hataysporit.

Me 61 pikë e me një ndeshje më shumë, Galatasarayi gjendet në pozitën e dytë në Superligën Turke, kurse lideri Besiktas me 64 pikë e me 2 ndeshje më pak, do të kërkojë ngritjen e epërsisë.

Gjithashtu Fenerbahçe mund ta rrëmbejë pozitën e dytë ngase me një ndeshje më pak gjendet në pozitën e tretë me 2 pikë dallim me Galatasarayin.


SERIE A

Asnjë minutë për Muriqin e Ismajlin, Lazio fiton Spiezan

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Asnjë minutë për Muriqin e Ismajlin, Lazio fiton Spiezan

03/04/21 @ 20:39

A&N 1-2 VËLLAZNIMI

Jurgen Gjini i sjell fitoren e parë pranverore Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Jurgen Gjini i sjell fitoren e parë pranverore Vëllaznimit

03/04/21 @ 18:50

TREPÇA '89

Reagon Trepça ‘89, e quan skandaloz referimin e ndeshjes me Drenicën

FFK Superliga

Reagon Trepça ‘89, e quan skandaloz referimin e ndeshjes me Drenicën

03/04/21 @ 18:43

VIDEO

Berisha shkëlqen me dy golësh në fitore

International/Sportistë shqiptarë në botë

Berisha shkëlqen me dy golësh në fitore

03/04/21 @ 18:25

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Ndeshjen e rivalëve e presim me qetësi

FFK Superliga

Nuhiu: Ndeshjen e rivalëve e presim me qetësi

03/04/21 @ 18:07

ARBNOR MORINA

Morina me kritika ndaj atyre që e lanë Arbërinë pa stadium

FFK Superliga

Morina me kritika ndaj atyre që e lanë Arbërinë pa stadium

03/04/21 @ 17:47

FLAMURTARI 3-1 ULPIANA

Flamurtari mposht rivalin direkt, i afrohet kreut

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt, i afrohet kreut

03/04/21 @ 17:28

ISTOGU 3-0 MALISHEVA

Istogu ndez motorët në pjesë të dytë dhe fiton bindshëm

FFK Liga e parë

Istogu ndez motorët në pjesë të dytë dhe fiton bindshëm

03/04/21 @ 17:14

ARBËRIA - DRITA

Drita merr kreun para duelit të rivalëve

FFK Superliga

Drita merr kreun para duelit të rivalëve

03/04/21 @ 16:51

DRENICA - TREPÇA '89

Drenica largohet nga zona e rënies direkte duke e mposhtur ‘89-shin

FFK Superliga

Drenica largohet nga zona e rënies direkte duke e mposhtur ‘89-shin

03/04/21 @ 16:51

SHQIP NË BOTË

Emanuele Ndoj merr notën më të lartë të javës në Serie B

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Emanuele Ndoj merr notën më të lartë të javës në Serie B

03/04/21 @ 15:16

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Drita

03/04/21 @ 14:36

BESART BERISHA

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës

International

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës

14/04/21 @ 17:31

MEDIA

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

14/04/21 @ 14:53

KOSOVARE ASLLANI

Kosovare Asllani: E ardhmja në Madrid, e paqartë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovare Asllani: E ardhmja në Madrid, e paqartë

14/04/21 @ 13:43

EURO2020

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

Evropiani/International

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

13/04/21 @ 19:35

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

VETON TUSHA

Tusha shënon në debutimin si titullar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Tusha shënon në debutimin si titullar

12/04/21 @ 19:37

VETON TUSHA

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

International/Sportistë shqiptarë në botë

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

12/04/21 @ 17:38

EDON ZHEGROVA

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

12/04/21 @ 16:33

PAS EMISIONIT

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

FFK Superliga/International

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

12/04/21 @ 14:18


 
Të gjitha lajmet nga International