Të gjitha lajmet

INTER 2-1 SPAL

Inter bëhet lider me golat e Lautaros

Inter bëhet lider me golat e Lautaros

1 December, 2019 @22:05

Inter është lider i ri i Serie A-së, pasi që sot duke mposhtur Spalin 2-1 në shtëpi dhe duke shfrytëzuar gabimin e Juventusit, që barazoi me Sassuolon 2-2, ka kaluar në krye të tabelës.

Dy golat e Interit erdhën në pjesë të parë të ndeshjes, nga argjentinasi në formë, Lautaro Martinez, që arriti shifrën e tetë golave këtë stinor.

antonio conte

Etrit Berisha ishte për 90min në portën e Spalit, që në pjesë të dytë uli epërsinë dhe tentoi të befasojë, por Inter mbante nën kontrollë lojën.

Kjo ka qenë fitorja e pestë radhazi për neroazzurët, prej se barazuan me Parmën në tetor, ndërsa ekipi tash ka një pikë më shumë sesa ndjekësi i parë Juventus dhe në xhiron që vjen, pret Romën në derbi.

TABELA AKTUALE:

1. Inter 37p, 14 ndeshje;
2. Juventus 36p, 14 ndeshje;
3. Lazio 30p, 14 ndeshje…

JUVENTUS 1-0 MILAN

Kombinimi argjentinas, sjell fitoren e Juventusit

Foto: LaGazzettaDelloSport

10 November, 2019 @22:56

Juventus fiton derbin ndaj Milanit dhe i çon ata në pozitën e 14-të të tabelës së klasifikimit. Bianconerët kanë…

MILAN 1-2 LAZIO

Pas 30 vitesh, fiton Lazio

Foto: SSLazio/tw

3 November, 2019 @23:16

Lazio ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme ndaj Milanit sonte në San Siro, 1-2. Fitorja përveç që mban…

BOLOGNA 1-2 INTER

Lukaku vendos në fund, Inter në krye

Foto: Inter/fb

2 November, 2019 @20:07

Para derbit të Torinos mes Torinos dhe Juventusit, Inter ka shfrytëzuar rastin për të dalë në krye të Serie A-së,…

SHKARKOHET TRAJNERI I UDINESES

11 gola të pranuara në dy xhirot e fundit - fatale për trajnerin

Foto: UdineseCalcio/fb

1 November, 2019 @19:59

Udinese ka bërë të ditur edhe zyrtarisht sot se ka ndarë rrugët me trajnerin kroat të saj, Igor Tudor, pas…

MILAN 1-0 SPAL

Zëvendësuesi Suso njofton Piolin me fitore te rossonerët

Foto: AP

31 October, 2019 @23:02

Milan ka shënuar fitoren e parë me trajnerin e ri të skuadërs, Stefano Pioli. Rossonerët kanë fituar tre pikë për…

Të gjitha lajmet nga Serie A