Të gjitha lajmet

FUTBOLLISTI I SHKËNDIJËS

Besart Ibraimi, golashënuesi më i mirë në histori të elitës maqedone

Foto: KFShkendija/fb

Besart Ibraimi, golashënuesi më i mirë në histori të elitës maqedone

1 December, 2019 @20:35

Sulmuesi i Shkëndijës së Tetovës, Besart Ibraimi, ka thyer sot rekordin e golave të shënuara në elitën maqedonase të futbollit.

Ai me golat e shënuar në përballje ndaj Shkupit, ka arritur kuotën e 167 golave në elitë - që e bën atë më të mirin në histori të kësaj lige.

Deri tash, rekordin për më së shumti gola në elitën maqedonase e ka mbajtur Bazhe Ilijoski, me 166 të shënuara.

BASEL 3-0 YOUNG BOYS

Asist dhe supergol, Zhegrova ndez Baselin

Foto: basel/fb

1 December, 2019 @19:26

Basel ka mposhtur bindshëm liderin e Superligës zvicerane sot, Young Boysin, 3-0. Ndërsa yll i ndeshjes ka qenë mefsushori…

GOZTEPE 2-2 FENERBAHÇE

Vedati futet si zëvendësues për të shpëtuar skuadrën

Foto: fenrbahce.org

30 November, 2019 @21:33

Skuadra e sulmuesit kosovar Vedat Muriqit, Fenerbahçe, ka barazuar 2-2 si mysafire në ndeshjen kundër Goztepes. Pjesa e parë e…

QENDËRMBROJTËSI I KOSOVËS

Dresevic 90min në fitoren e Heerenveenit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 November, 2019 @22:01

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Ibrahim Dresevic, ka qenë si zakonisht i pazëvendësueshëm në mbrojtjen e ekipit të tij. Ai ka…

NGA KROACIA

Kastrati e Uzuni me gol, Lokomotiva fitoren ia dedikon Shqipërisë

Fotot: NKLokomotiva/fb

29 November, 2019 @21:23

Skuadra e Lokomotivës së Zagrebit, ku luajnë reprezentuesi i Kosovës Lirim Kastrati dhe ai i Shqipërisë Myrto Uzuni ka shënuar…

TOP TEAM OF EURO 2020 QUALIFIERS

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

Graph.: uefa.com

29 November, 2019 @12:20

Në bazë të statistikave të lojtarëve dhe ekipeve në rrugëtimin e tyre kualifikues për EURO 2020, UEFA ka bërë…

Të gjitha lajmet nga International