Të gjitha lajmet

BARCELONA DHE DORTMUND - KALOJNË GRUPIN

Inter eliminohet, pasi që mposhtet nga rezervat e Barcelonës

Fotot: championsleague/fb

Inter eliminohet, pasi që mposhtet nga rezervat e Barcelonës

10 December, 2019 @23:03

Përkundër se Barcelona i pushoi lojtarët më të mirë të saj në përballjen e sontme ndaj Interit, që i takonte xhiros së fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, neroazzurët nuk kanë arritur të nxjerrin asnjë pikë nga ndeshja.

Në anën tjetër, Borussia Dortmundit që i duhej fitorja ndaj Slavias, të cilën e arritën 2-1, dhe dështimi i Interit, kusht i cili gjithashtu u arrit - ka siguruar kualifikimin në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve.

Barcelona avancoi me golin e Carles Perezit (23’) 0-1, ndërsa Inter barazoi me Romelu Lukakun (44’) 1-1.

Ansu Fati

Por, në fund, ka qenë Ansu Fati (86’) që u fut si zëvendësues i Perezit një minutë më parë në ndeshje dhe shënoi për fitoren e Barcelonës 1-2.

Me këtë gol, 17 vjeçari Anssumane Fati bëhet lojtari më i ri që ka shënuar gol në Ligë të Kampionëve, pasi që më 31 tetor mbushi të 17-tat, derisa Barcelona kishte siguruar kualifikimin më parë.

Borussia Dortmund

Sa i përket fitores së Borussias në Signal Iduna Park, aty u përkujdesën Jadon Sancho (10’) në formë dhe Julian Brandt (61’) edhe pse çekët kishin barazuan më parë me Toma Soucekun (43’).

TABELA PËRFUNDIMTARE E GRUPIT F:

1. Barcelona 14p.
2. Borussia Dortmund 10p.
3. Inter 7p.
4. Slavia 2p.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga