Të gjitha lajmet

FIDAN ALITI

Kapiteni i fundit i Kosovës, drejt Serie A-së?!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Kapiteni i fundit i Kosovës, drejt Serie A-së?!

14 January, 2020 @22:50

Kapiteni i Kosovës në ndeshjen e fundit të saj, Fidan Aliti, që udhëhoqi ekipin në fushë në përballjen miqësore ndaj Suedisë, është bërë synim i ekipit italian që garon në Ligë të Kampionëve, Atalanta!

Njoftimin për një kalim të mundshëm të tij drejt ekipit nga Bergamo e ka bërë të ditur ëeb faqja suedeze Fotbollskanalen, ndërsa vetë qendërmbrojtësi i Kalmarit, për çështjen në fjalë ka thënë:

“Kam disa oferta në tavolinë. Jam i nderuar që emri im po përfolet me Atalantën, por të presim e të shohim. Gjërat në futboll lëvizin shpejtë dhe duhet të qëndrojmë qetë.”

Aliti 26 vjeç është i lindur në Preshevë, ndërsa në karrierën e tij ka luajtur për ekipe si Luzern, Sheriff, Slaven, Skënderbeu dhe së fundi Kalmar.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja