Të gjitha lajmet

PARA ZYRTARIZIMIT

Quique Setien, trajner i ri i Barcelonës

Fotot: MundoDeportivo

Quique Setien, trajner i ri i Barcelonës

13 January, 2020 @21:16

Disfata në Superkupë ishte vendimtare. Bordi i Barcelonës më në fund vendosi “të shpëtonte” nga periudha e Ernesto Valverdes në ekipin katalonas.

Dhe, pasi që Xavi Hernandez refuzoi ofertën e klubit duke thënë se është ende heret që ai të merr në supe skuadrën, drejtuesit e klubit vendosën që detyrën për zëvendësues të Valverdes t’ia japin njeriut që arriti t’i mposht në Camp Nou.

Quique Setien është trajner i ri i Barcelonës, bën të ditur MundoDeportivo para pak çastesh.

Quique Setien

Shpejt pritet zyrtarizimi i tij nga klubi, ndërsa klubi është duke u marrë me ndërprerjen e kontratës së Valverdes deri në atë kohë.

Setien 61 vjeç së fundi ka qenë i papunë, por mbahet mirë në mend nga adhuruesit e LaLigas si trajner i jashtëzakonshëm i Real Betisit nga stinori i kaluar.

SUPERCOPA d'ESPANA

Reali fiton Superkupën pas penalltive

12 January, 2020 @21:45

Real Madrid i drejtuar nga Zinedine Zidane-i ka arritur të fitojë trofeun e parë të vitit 2020 në Spanjë, duke…

BARCELONA

Shtohen problemet, Suarez do të operohet

11 January, 2020 @16:58

Sulmuesi uruguajan i Barcelonës, Luis Suarez, do të hyjë në operim nesër dhe katalonasit nuk do të mund të llogarisin…

BARCELONA 2-3 ATLETICO MADRID

Simeone mohon El Clasicon, derbi madrilen në finale

Foto: Atletico/fb

9 January, 2020 @22:30

Në finalen e Superkupës së Spanjës, nuk do të jetë asnjë ekip që ka fituar trofe në stinorin e kaluar…

SUPERCOPA DE ESPANA

Dinakëria e Kroosit hap rrugë, mjeshtëria e Modricit siguron finalen e Superkupës

Foto: RealMadrid/fb

8 January, 2020 @23:41

Gjermani Toni Kroos i ka hapur rrugë për finale të Superkupës Real Madridit sonte, të cilët mposhtën Valencian 3-1 në…

BARCELONA 0-0 REAL MADRID

Notat e lojtarëve: Barcelona - Real Madrid; Pas 17 vitesh, El Clasico pa gola

18 December, 2019 @22:01

Pas 17 vitesh, për herë të parë El Clasicoja ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit ka përfunduar pa gola, 0-0.…

Të gjitha lajmet nga La Liga