Të gjitha lajmet

GRUPI H

Lazio e shqiptarëve, siguron fazën tjetër

Lazio e shqiptarëve, siguron fazën tjetër

8 November, 2018 @21:09

Në portë Thomas Strakosha me pasaportë shqiptare, në mbrojtje Riza Durmishi me pasaportë daneze ndërsa në mes të fushës Valon Berisha me pasaportë kosovare e në fund të ndeshjes Lazio ka festuar fitoren 2-1 ndaj Marseille’it për të sigurura fazën pranverore të Europa Ligës.

Strakosha ka qenë për 90 minuta në fushë bashkë me Durmishin, ndërsa Valoni është zëvendësuar në minutën e 70-të të ndeshjes me serbin Sergej Milinkovic-Savic, kur tashmë rezultati ishte 2-1 (Parolo 45’, Correa 55’ - Thauvin 60’).

Grupi H i Europa Ligës pas katër xhirove ka përfunduar misionin e të kualifikuarve, derisa ka mbetur të dihet vetëm fituesi i saj. Eintracht është lider me 12p, Lazio 9p, Marseille 1p dhe Apollon 1p.

SUPER CUP 2019

Stambolli përsëri i buzëqesh Liverpoolit

14 August, 2019 @23:49

Pas ekzekutimit të penalltive, fituesi i Superkupës së Evropës u shpall Liverpooli, i cili e mposhti Chelsean.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liverpool - Chelsea

14 August, 2019 @20:40

Janë caktuar formacionet zyrtare të Liverpoolit dhe të Chelseat, në kuadër të Superkupës. LIVERPOOL: Adrian, Fabinho, van Dijk, Milner, Mane,…

CHAMPIONS LEAGUE

Goli më i bukur, nominimet

8 August, 2019 @15:44

Në videon e mëposhtme mund t’i shihni golat që janë të nominuara për golin më të bukur të sezonit 2018/2019…

EUROPA LEAGUE

Më të mirët e sezonit, nominimet

8 August, 2019 @14:59

Sipas një njoftimi zyrtar të UEFA-së, janë bërë të ditur emrat e lojtarëve të nominuar për çmimin e më të…

DUDELANGE - SHKËNDIJA

Shkëndija barazon dhe eliminohet

30 July, 2019 @20:00

Pas humbjes 1-2 në Maqedoni javën e kaluar, Shkëndija u tregua e pafuqishme për të shkaktuar ndonjë përmbysje të befasishme…

Të gjitha lajmet nga Europa League