Të gjitha lajmet

GJILANI 2-2 LLAPI

Llapi i prish punë Gjilanit, Progni shpëton ‘skifterat’

Fotot: KFLlapi & KFGjilani / fb

Llapi i prish punë Gjilanit, Progni shpëton ‘skifterat’

29 June, 2020 @19:28

Sulmuesi i ri i Llapit, Valmir Veliu, ka qenë protagonisti më i pa-pëlqyer për vendasit në Gjilan sot, derisa shënoi dy herë për t’ia dhënë dy herë epërsinë skuadrës së tij, në atë që në fund doli barazim 2-2 [Keita Razak 22, Gerhard Progni 90 - Valmir Veliu 15, 42] mes Gjilanit dhe Llapit. 

Gjilani vs Llapi

Por për veti dhe adhuruesit e përgjithshëm të futbollit, Veliu ka treguar se është prospekt që ia vlen dhe shpejt pritet të dalë në liga më të forta.

Gjilanin e Gentian Mejzanit e shpëtoi mesfushori ofanziv me shumë përvojë, Gerhard Progni, që me golin e tij në fund të takimit barazoi rezultatin në 2-2, për t’ia siguruar pikën ekipit të tij.

Keita Razak

E Veliu ka qenë i pandalshëm në pjesë të parë të ndeshjes, ku me depërtime, shënime dhe lojë të mirë çoi skuadrën e tij në pushim me avantazh 1-2.

TABELA AKTUALE

Veliu hapi serinë e golave në ndeshje kur shënon në minutën e 15 të takimit 0-1, e pas barazimit nga Keita Razak 1-1 (22’), ai me solo-aksion në zonë shënon për 1-2 (42’).

Keita Razak

Në pjesë të dytë zëvendësime te Gjilani rreth minutës së 70. Darko Nikaç e Kushtrim Shabani futen në lojë në vend të Fjoart Jonuzit dhe Fiton Hajdarit. Por goli erdhi krejt në fund, kur Progni me një perlë nga largësia barazon në 2-2.

Barazimi ia humbi Gjilanit pozitën e tretë, duke i rrëzuar në të katërtin, derisa Llapi mbeti aty ku ishte, në pozitën e gjashtë.

SKENDERAJ

Gani Sejdiu ndahet nga Drenica

30 June, 2020 @12:01

Trajneri i mirënjour mitrovicas që kishte bërë vite më parë Feronikelin kampion të Kosovës, Gani Sejdiu, ka ndarë rrugët me…

BALLKANI 3-1 VUSHTRRIA

Ballkani fiton për vend të tretë dhe Vushtrria bie nga Superliga

Fotot: FCBallkani/fb

29 June, 2020 @19:28

Dy skuadra me qëllime të ekstreme në Superligë, derisa Ballkani me golin e parë pas-pandemik të shënuesit më të mirë…

DRITA 2-0 DUKAGJINI

Liderja ngrit diferencën në krye

Foto: FCDrita/fb

28 June, 2020 @19:30

Skuadra e Dritës përsëri ka pasur telashe në pjesë të parë për të shënuar gol, por në pjesë të dytë…

FLAMURTARI 3-2 FERIZAJI

Fitore e Flamurtarit për ngritje në tabelë

Fotot: KFFlamurtari/fb

28 June, 2020 @19:02

Flamurtari ka shënuar edhe një fitore impresive në Superligë, derisa në njërën ndër dyluftimet direkte për mbijetesë ata kanë mposhtur…

DRENICA 2-4 TREPÇA'89

Zëvendësimet ideale të Idrizit, Trepça’89 vazhdon shpresën

28 June, 2020 @18:29

Goleadë e vërtetë në Bajram Aliu të Skenderajt, derisa Drenica në dyluftim direkt me Trepçën’89 është mposhtur 2-4 në fund,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga