Të gjitha lajmet

BOLOGNA 1-2 INTER

Lukaku vendos në fund, Inter në krye

Foto: Inter/fb

Lukaku vendos në fund, Inter në krye

2 November, 2019 @20:07

Para derbit të Torinos mes Torinos dhe Juventusit, Inter ka shfrytëzuar rastin për të dalë në krye të Serie A-së, duke e mposhtur Bolognan 1-2 në një ndeshje tejet të vështirë për neroazzurrët e Antonio Contes.

Pas pjesës së parë pa gola, ka qenë Roberto Soriano (59’) që me një goditje jashtë 16-shes ka shënuar për epërsinë e vendasve.

Më pas, Romelu Lukaku ka barazuar nga afërsia, pasi që një tollovi e krijuar në zonë dhe topi të dëbuar disa herë, ka gjetur portën për 1-1 (75’).

E krejt në fund, kur mendohej se ndeshja s’do të kishte fitues, vjen penalltia. E prej aty, Lukaku u tregua i pagabueshëm për 1-2 (90’) për të çuar Interin në 28 pikë me 11 ndeshje në krye të tabelës.

Juventus duhet që patjetër të mposht Torinon sonte, ashtu që të rikap kreun, pasi që ka 26 pikë.

 

BRESCIA 1-2 NAPOLI

Napoli ngritet për 3 pozita pas fitores me përmbysje sonte

Foto: SSCNapoli/fb

21 February, 2020 @22:47

Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka arritur që me përmbysje të mposht ekipin e Brescias 1-2 [Chancellor 26 -…

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A