Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që sot në ballinë kanë treguar opcionet e ekipit të Basaksehirit, që pritet t’i bëj ofertë sulmuesit në formë të Kosovës.

Sipas Fanatikut, për Muriqin Basaksehir do të ofrojë rreth 2.5 milionë euro dëmshpërblim dhe për dallim nga skuadrat tjera deri tash, edhe dy futbollistë tjerë: Napoeloni dhe Arpaslan.

Kjo ofertë është më e mirë sesa ajo që ia bëri më parë Galatasaray dhe Fenerbahçe ekipit të Rizes, që po kërkon 6 milionë euro për sulmuesin e Kosovës.

Muriqi përfundoi sezonin e kaluar në Superligën turke si golashënues i dytë më i mirë i elitës me 17 gola të shënuara dhe 8 asistime.

Në anën tjetër, nënkampioni Basaksehir do të luajë në kualifikime për ChampionsLeague, derisa titullin kampion e humbi në xhirot e fundit të stinorit duke mbetur 2 pikë pas Galatasarayit, edhe pse kishte afro 10 pikë më shumë dy muaj para fundit të stinorit.

DALIN NË SHITJE

Këtu bleni biletat Angli-Kosovë

19 June, 2019 @12:11

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur faqen zyrtare ku mund të blihen biletat për ndeshjen kualifikuese Angli…

MEDIA TALK

Vedatin s’e japim për këto oferta

TOPSPORTI/ A. P.

18 June, 2019 @10:49

E fundit nga mediat turke është fjala e kryetarit të ekipit të Rizesporit, Hasan Kartal. Sipas të përditshmes Hurriyet,…

MEDIA TALK

Rize zbret çmimin e Muriqit

17 June, 2019 @11:16

Pas kërkesave të shumta nga Galatasaray, Rizespor ka zbritur kërkesat për transferimin e Vedat Muriqit në drejtim të ekipit nga…

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja