Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET DHE ORA E FILLIMIT

Orari i 16 ndeshjeve të Europa Ligës

Foto: uefa.com

Orari i 16 ndeshjeve të Europa Ligës


16 February, 2021 @8:43

UEFA ka bërë të ditur orarin e përballjeve të Europa Ligës, që do të luhen të enjten.

Faza e 1/32 së finales së garës, do të ketë ekipe interesante në luftë për të siguruar fazën e radhës, por ndër ndeshjet më dramatike pritet të jetë ajo mes Real Sociedadit dhe Manchester Unitedit.

Së fundi, duelet e së enjtes më 18 shkurt kanë kuptuar edhe orën e fillimit të ndeshjes, ku 10 prej tyre nisin në 18:55, ndërsa 6 të tjera në 21:00.

E ENJTË, 18 SHKURT, 18:55

Wolfsberg vs Tottenham
Dynamo Kyiv vs Club Brugge
Real Sociedad vs Manchester United
Crvena zvezda vs AC Milan
Slavia Praha vs Leicester
Braga vs Roma
Krasnodar vs Dinamo Zagreb
Young Boys vs Leverkusen
Olympiacos vs PSV Eindhoven.

E ENJTË, 18 SHKURT, 21:00

Benfica vs Arsenal
Antwerp vs Rangers
Salzburg vs Villarreal
Molde vs Hoffenheim
Granada vs Napoli
Maccabi Tel-Aviv vs Shakhtar
LOSC Lille vs Ajax.


MARCO ROSE

Borussia zyrtarizon trajnerin e Borussias

Champions League/Bundesliga/Transfere

Borussia zyrtarizon trajnerin e Borussias

16/02/21 @ 08:29

DANI CARVAJAL

3 muaj jashtë, mungon në Ligë të Kampionëve

Champions League/La Liga

3 muaj jashtë, mungon në Ligë të Kampionëve

16/02/21 @ 08:22

ROSSONERI

Rebic kthehet ndaj Zvezdës

Europa League/Serie A

Rebic kthehet ndaj Zvezdës

16/02/21 @ 08:09

DUELET DHE FORMACIONET EMUNDSHME

Sonte, rikthehet Liga e Kampionëve

Champions League

Sonte, rikthehet Liga e Kampionëve

16/02/21 @ 07:56

GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/International/Transfere

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

15/02/21 @ 23:26

CHELSEA 2-0 NEWCASTLE

Chelsea po kthehet, e katërta me radhë për TOP 4

Premier League

Chelsea po kthehet, e katërta me radhë për TOP 4

15/02/21 @ 23:01

BAYERN 3-3 ARMINIA

Ndërprehet seria e Bayernit

Bundesliga

Ndërprehet seria e Bayernit

15/02/21 @ 22:31

PARIS

PSG jeton për të fituar Champions

Champions League/Ligue 1

PSG jeton për të fituar Champions

15/02/21 @ 21:07

TRANSFER

West Ham interesohet për Ahmed Musa

Premier League/Transfere

West Ham interesohet për Ahmed Musa

15/02/21 @ 20:55

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Europa League/Premier League/Serie A

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

15/04/21 @ 23:27

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Europa League/Premier League/La Liga

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

15/04/21 @ 23:15

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Europa League/Serie A

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

15/04/21 @ 14:51

DUELET E KTHIMIT

Në kërkim të gjysmëfinales

Europa League

Në kërkim të gjysmëfinales

15/04/21 @ 13:19

TË GJITHA NDESHJET

Shkëlqimi i mysafirëve në çerekfinale

Europa League

Shkëlqimi i mysafirëve në çerekfinale

08/04/21 @ 23:03

EUROPA LEAGUE

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

Europa League

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

08/04/21 @ 19:56

EUROPA LEAGUE

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

Europa League

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

08/04/21 @ 19:48

ARSENAL

Edhe një goditje për Artetën, futbollisti mungon 6 javë

Europa League/Premier League

Edhe një goditje për Artetën, futbollisti mungon 6 javë

07/04/21 @ 16:09

ÇEREKFINALET

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Unitedit debutuesi, derbi në Amsterdam

19/03/21 @ 13:03

SHORTI

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

Europa League

Shorti i çerekfinales dhe të kualifikuarit

18/03/21 @ 23:34


 
Të gjitha lajmet nga Europa League