Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Rize-Fener, takohen për Muriqin

Foto: media screenshots

Rize-Fener, takohen për Muriqin


2 July, 2019 @8:17

Mediat sportive turke, thuajse të gjitha në ballinat e tyre kanë pasur Vedat Muriqin sot.

Vedat Muriqi

Sulmuesi i Kosovës është bërë tani më temë kryesore. Mbrëmë janë kapur në Stamboll në takim drejtori sportiv i Fenerbahçes dhe ai i Rizes, të cilët kanë pasur një bisedë - Vedat Muriqi.

Vedat Muriqi

Mediat bëjnë të ditur se drejtori sportiv i Rizes do të takohet edhe me Galatasarayin sot, pasi që lojtari kërkon të jetë pjesë e verdhekuqëve, ndërsa ekipi kërkon t’ia shes Fenerit.

Vedat Muriqi

Deri tash, Galatasaray ka ofruar 3 milionë e 750 mijë euro dhe dy futbollistë. Në anën tjetër Fenerbahçe po ofron 3 milionë e 500 mijë euro dhe tre lojtarë, duke përfshirë edhe një një mbrojtës që ka pasur mbi 15 paraqitje në formacionin bazë të ekipit në stinorin e kaluar.

Vedat Muriqi

Derisa në disa raste u citua Vedati duke thënë se dëshira ime dihet, për të cilën është thënë se preferon Galatasarayin, në anën tjetër drejtuesit e Rizes kanë thënë qartë, do të shikojmë interesat e klubit.


PREJ SCHALKES

Konoplyanka në Fenerbahçe

Bundesliga/International/Transfere

Konoplyanka në Fenerbahçe

02/07/19 @ 07:49

ETRIT BERISHA

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

01/07/19 @ 21:32

TE DUKAGJINI

Tre lojtarë të Vëllaznimit kalojnë në Superligë

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Tre lojtarë të Vëllaznimit kalojnë në Superligë

01/07/19 @ 19:57

MARCUS RASHFORD

Me vetëm 21 vjet, kap gati milionëshin në muaj

Premier League/Transfere

Me vetëm 21 vjet, kap gati milionëshin në muaj

01/07/19 @ 15:46

TRAJNERI SHKODRAN

Nikaj nis punën te Liria

FFK Liga e parë/Transfere

Nikaj nis punën te Liria

01/07/19 @ 15:21

STATISTIKA IMPRESIONUESE

Pse ekipet e mëdha turke e duan Vedatin?!

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Pse ekipet e mëdha turke e duan Vedatin?!

01/07/19 @ 14:40

RASTI I KOSOVARES

Florijana Ismaili vazhdon të mbetet e zhdukur

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florijana Ismaili vazhdon të mbetet e zhdukur

01/07/19 @ 14:19

KUPA E KOMBEVE 2019

Debutuesit që vazhdojnë të befasojnë

International

Debutuesit që vazhdojnë të befasojnë

01/07/19 @ 13:55

JOHN OBI MIKEL

Kapiteni i Nigerisë zgjedh Superligën turke

Premier League/International/Transfere

Kapiteni i Nigerisë zgjedh Superligën turke

01/07/19 @ 08:01

DIEGO GODIN

Në 6 të mëngjesit, Inter zyrtarizon përforcimin

Serie A/La Liga/Transfere

Në 6 të mëngjesit, Inter zyrtarizon përforcimin

01/07/19 @ 07:05

FIBA U20: BJELLORUSIA - KOSOVA

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20

20/07/21 @ 16:44

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Besar Halimi kalon në elitën letoneze

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besar Halimi kalon në elitën letoneze

12/07/21 @ 16:14

“E urrej futbollin modern”

Evropiani/Përfaqësuesja/Premier League

“E urrej futbollin modern”

19/06/21 @ 12:30

KOSOVA U19

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

Përfaqësuesja

Lista e Kosovës U19, për miqësoret e qershorit

15/06/21 @ 15:44

KOSOVA

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

Përfaqësuesja

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

14/06/21 @ 12:28

KOSOVA - GAMBIA

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Supergoli i Arbër Hoxhës, Kosova fiton miqësoren e fundit

11/06/21 @ 20:49

KOSOVA - GAMBIA

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati i ndeshjes Kosova - Gambia

11/06/21 @ 19:41

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova - Gambia

11/06/21 @ 17:55

MIQËSORE

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

Përfaqësuesja

Kosova sot zhvillon miqësoren e fundit

11/06/21 @ 13:43


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja