Të gjitha lajmet

BOLTON

S’ka rroga, s’ka ndeshje

Foto: Bolton/fb

S’ka rroga, s’ka ndeshje

27 April, 2019 @9:02

EFL 16 orë para fillimit të ndeshjes ka bërë të ditur se dueli mes Brentfordit dhe Boltonit nuk do të zhvillohet.

Kjo, pasi që asnjë rrogë e muajit mars nuk i është paguar futbollistëve të Boltonit, të cilët tashmë e kanë të konfirmuar rënien nga Championship në League One [kategoria e tretë] të Anglisë.

“Si rezultat i zhvillimeve zhgënjyese, liga është detyruar të suspendojë këtë duel,” ka shkruar njoftimi i EFL.

Në anën tjetër, edhe klubi i Boltonit ka kërkuar falje për gjendjen ku gjendet dhe telashet që ka shkaktuar.

“Kërkojmë falje për shqetësimin dhe jemi të detyruar të pranojmë çdo dënim, që po na shkakton kjo gjendje,” ka cekur ndër të tjera komunikata e klubit.

SHEFFIELD UNITED

Pas 12 vitesh i kthehen Premier Ligës

29 April, 2019 @23:29

Pas barazimit të Leedsit me Aston Villën 1-1 dje, edhe zyrtarisht Sheffield United është ekipi i dytë që siguron Premier…

MË I MIRI I PREMIER LIGËS 18/19

VVD futbollisti i sezonit në Premier Ligë

29 April, 2019 @13:31

Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është përzgjedhur lojtari më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier Ligë të…

BURNLEY - MANCHESTER CITY

Aguero afron Cityn drejt titullit

Foto: premierleague.com

28 April, 2019 @17:04

Në një ndeshje tepër të vështirë ndaj Burnleyt shumë të organziuar në mesfushë e mbrojtje, Manchester City ka arritur të…

NORWICH CITY

Kthehen në PremierLeague

27 April, 2019 @23:40

Festë e madhe e Norwich Cityt sot që me fitoren 2-1 ndaj Blackburnit edhe zyrtarisht konfirmoi rikthimin në Premier League…

SHQIP NË BOTË

Nuhiu gjen golin, ia siguron pikën skuadrës

27 April, 2019 @18:15

I inkuadruar në lojë në minutën e 67’ të ndeshjes, Atdhe Nuhiu arriti ta gjejë golin për skuadrën e Sheffield…

Të gjitha lajmet nga Premier League