Të gjitha lajmet

NGA KOMISIONI

Traore dënohet, Qosa pezullohet

Traore dënohet, Qosa pezullohet

29 July, 2020 @16:47

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të Superligës në mbledhjen e mbajtur dje pas shqyrtimit të procedurave të hapura nga Komisioni i Garave të Superligës ka vendosur që të dënojë futbollistin e Trepçës’89 me dy ndeshje zyrtare sipas radhës me moslojë.

Lassine Traore për shkak të kartonit të kuq dënohet me ndalesë loje për dy ndeshjet e radhës zyrtare me ekipin e tij. Dënimi i Traores vjen nga dueli i zhvilluar mes Feronikelit dhe Trepçës’89.

Trajneri i portierëve të Flamurtarit, Labinot Qosa, është pezulluar nga detyra e tij deri sa të kompletohet lënda, pasi i është kërkuar deklaratë plotësuese. Ai ka marr karton të kuq në përballjen Flamurtari-Gjilani.

Ndërsa klubit të Trepçës’89 i është kërkuar të dërgojë raport plotësues për futjen e tifozëve në fushë për të festuar pas golit të dytë të shënuar në përballje ndaj Prishtinës në xhiron e fundit të stinorit, gol ky që e shpëtoi skuadrën mitrovicase nga rënia.

Kartonat tjerë në ndeshjen mes Flamurtarit dhe Gjilanit ende nuk janë proceduar si duket, pasi që faqja zyrtare e FFK-së nuk ka bërë të ditur asgjë sa i përket këtyre.

Kujtojmë në përballjen mes Flamurtarit dhe Gjilanit thuajse e tërë banka e shtabit teknik të ekipit kuqezi nga Prishtina kishte marrë karton të kuq.

FINALJA E KUPËS

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

29 July, 2020 @16:38

Me fillim nga ora 17:45, Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës. 11-SHET STARTUESE: PRISHTINA: Bekaj, Thaqi,…

LLAPI

Llapi forcon mbrojtjen me kapitenin e laçjanëve

FOTO/ Llapi

29 July, 2020 @15:03

Skuadra më aktive deri më tani në afatin kalimtar, Llapi, ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë. Eglantin Gjoni ka nënshkruar…

FINALJA E KUPËS

Thaqi: Nëse s’fitojmë, sezon i dështuar

29 July, 2020 @11:59

Një prej futbollistëve të Prishtinës që folën për Supersport para ndeshjes finale ishte edhe Armend Thaqi, mbrojtësi i djathtë. “Duhet…

FINALJA E KUPËS

Dallku: Shpresoj ta filloj karrierën me trofe

29 July, 2020 @11:53

Përveç trajnerit të Ballkanit, për Supersport para finales së Kupës u shpreh edhe Armend Dallku, trajneri i Prishtinës. “Jo…

KUPA E KOSOVËS

Baftiu: Qëllimi është vetëm fitorja

29 July, 2020 @11:44

Futbollisti më i mirë i sezonit në Superligë, Blend Baftiu, u shpreh për Supersport para finales Prishtina vs. Ballkani. “Nuk…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga