Të gjitha lajmet

BLICK

Zviceranët në frikë! Po u ikën edhe Zeqiri te Kosova

Screenshot: Blick

Zviceranët në frikë! Po u ikën edhe Zeqiri te Kosova

25 December, 2019 @0:02

Pas fotografisë së botuar në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, ku shihet sulmuesi i Lausannes Andi Zeqiri duke pozuar me kreun e FFK-së - mediat zvicerane, kanë shkruar se kosovarët po “vjedhin” edhe një lojtar të tyre.

“Ky djalosh është makinë e golave dhe atë me dy këmbët e tij! Futbollisti i U21 Andi Zeqiri është golashënuesi më i mirë i Lausannes, ndërsa ka shënuar 16 gola këtë stinor. Për Zvicrën U21 ka shënuar gjashtë herë në shtatë ndeshjes. Vetëm falë tij trajneri Mauro Lustrinelli mund të shpresojë në Evropian. I shënoi edhe Francës në fitoren senzacionale. Natyrisht, Andi Zeqiri,” ka përshkruar Blicku zviceran talentin.

Ndërsa në një bisedë me babain e Andit, Avdi Zeqirin, Blick bën të ditur se ky i fundit ka thënë se janë takuar rastësisht dhe nuk është bërë asnjë fjalë lidhur me kalimin e tij në Kosovën A.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja