Të gjitha lajmet

FTESAT E BERNARD CHALLANDESIT PËR NDESHJET VENDIMTARE

2 ndërrime te ftesat e Challandesit, tash drejt kualifikimit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 ndërrime te ftesat e Challandesit, tash drejt kualifikimit

8 November, 2019 @13:41

Kosova është gati. Bernard Challandes ka publikuar ftesat e bëra për ndeshjet vendimtare të nëntorit. Nuk ka ndërrime drastike në listën e publikuar nga ajo e muajit të kaluar.

Për dallim nga ftesat e ndeshjeve të tetorit, Bernard Berisha dhe Lirim Kastrati janë lënë jashtë ekipit, derisa janë kthyer Besar Halimi e Herolind Shala.

Kosova do t’i shkojë Çekisë në Plzen më 14 nëntor 2019, ndërsa do të pres Anglinë më 17 nëntor 2019 në Prishtinë.

Vendimtarja zhvillohet ndaj Çekisë. Vetëm fitorja na kryen punë për të shpresuar pastaj gjithçka në ndeshjen e fundit, kur Kosova pret Anglinë, ndërsa Çekia u shkon bullgarëve të dënuar për terren pa publik në Sofje.

PORTIERË: Samir UJKANI, Arijanet MURIÇ, Visar BEKAJ;

MBROJTËS: Amir RRAHMANI, Fidan ALITI, Mërgim VOJVODA, Florent HADËRGJONAJ, Leart PAQARADA, Ibrahim DRESEVIC, Arbenit XHEMAJLI, Benjamin KOLOLLI.

MESFUSHORË: Idriz VOCA, Anel RASHKAJ, Besar HALIMI, Valon BERISHA, Herolind SHALA, Bersant CELINA, Florent HASANI, Edon ZHEGROVA, Florent MUSLIJA, Elbasan RASHANI, Milot RASHICA.

SULMUES: Vedat MURIQI, Atdhe NUHIU.

Mëposhtë gjeni ftesat e rivalëve të Kosovës duke klikuar mbi emrin e reprezentacionit: ÇEKIA dhe ANGLIA.

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2019!

25 December, 2019 @14:51

Për të katërtin vit me radhë, TopSporti.com ka përzgjedhur top ngjarjet që e karakterizuan sportin kosovar në vitin që po…

EURO 2020 DRAW

Shorti i EURO2020, grupi i vdekjes me 3 kampionë të fuqishëm evropian

Fotot: uefa.com

30 November, 2019 @19:02

Kampioni aktual i Botës, Franca, kampioni aktual i Evropës, Portugalia dhe pjesëmarrësi i zakonshëm në të gjitha garat madhore të…

SHORTI PËR EURO 2020

Kosova kupton kundërshtarët, nëse kualifikohet në EURO 2020

TOPSPORTI/ A. P.

30 November, 2019 @18:52

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i fazës grupore të EURO 2020, ndërsa Kosova, nëse arrin të fitojë PlayOffin e…

EURO 2020 / SHORTI

Kosova në Grupin C ose F në EURO 2020

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 November, 2019 @14:54

Shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020, do të hidhet sot në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00. Nga…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020