Të gjitha lajmet

FTESAT E BERNARD CHALLANDESIT PËR NDESHJET VENDIMTARE

2 ndërrime te ftesat e Challandesit, tash drejt kualifikimit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 ndërrime te ftesat e Challandesit, tash drejt kualifikimit

8 November, 2019 @13:41

Kosova është gati. Bernard Challandes ka publikuar ftesat e bëra për ndeshjet vendimtare të nëntorit. Nuk ka ndërrime drastike në listën e publikuar nga ajo e muajit të kaluar.

Për dallim nga ftesat e ndeshjeve të tetorit, Bernard Berisha dhe Lirim Kastrati janë lënë jashtë ekipit, derisa janë kthyer Besar Halimi e Herolind Shala.

Kosova do t’i shkojë Çekisë në Plzen më 14 nëntor 2019, ndërsa do të pres Anglinë më 17 nëntor 2019 në Prishtinë.

Vendimtarja zhvillohet ndaj Çekisë. Vetëm fitorja na kryen punë për të shpresuar pastaj gjithçka në ndeshjen e fundit, kur Kosova pret Anglinë, ndërsa Çekia u shkon bullgarëve të dënuar për terren pa publik në Sofje.

PORTIERË: Samir UJKANI, Arijanet MURIÇ, Visar BEKAJ;

MBROJTËS: Amir RRAHMANI, Fidan ALITI, Mërgim VOJVODA, Florent HADËRGJONAJ, Leart PAQARADA, Ibrahim DRESEVIC, Arbenit XHEMAJLI, Benjamin KOLOLLI.

MESFUSHORË: Idriz VOCA, Anel RASHKAJ, Besar HALIMI, Valon BERISHA, Herolind SHALA, Bersant CELINA, Florent HASANI, Edon ZHEGROVA, Florent MUSLIJA, Elbasan RASHANI, Milot RASHICA.

SULMUES: Vedat MURIQI, Atdhe NUHIU.

Mëposhtë gjeni ftesat e rivalëve të Kosovës duke klikuar mbi emrin e reprezentacionit: ÇEKIA dhe ANGLIA.

VETËM 2 SHQIPTAR TE ZVICRA

Vetëm Xhaka e Ajeti ftohen te Zvicra

8 November, 2019 @14:42

Ndërrimi i gjeneratave si dhe forma jo e mirë e disa futbollistëve me origjinë shqiptare, ka bërë që të reduktohet…

LISTA E ANGLISË

Sterling, Kane, Rashford, ndër yjet anglez që do të zbarkojnë në Prishtinë

7 November, 2019 @15:33

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë për ndeshjet e nëntorit…

ÇEKIA - KOSOVA

Publikohet lista e Çekisë, mungon sulmuesi kryesor

TOPSPORTI / A.P

5 November, 2019 @14:18

Ashtu siç u paralajmërua mbrëmë, ashtu edhe ndodhi. Sulmuesi më i mirë i Çekisë, Patrik Schick, për shkak të…

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, kur fillon shitja e biletave?

5 November, 2019 @14:06

Është bërë e ditur dita se kur do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen Kosovë vs. Angli. Sipas zëvendës-sekretarit…

PATRICK SCHICK

Sulmuesi më i rrezikshëm çek, pritet të mungojë në përballje ndaj Kosovës

Patrik Schick duke festuar golin ndaj Kosovës në Prishtinë / TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 November, 2019 @23:44

Ish futbollisti i Sampdorias dhe Romës, që tash djersit fanellën e Leipzigut në Bundesligë, Patrik Schick, pritet të mos jetë…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020