Të gjitha lajmet

CHANPIONSHIP

Asistimi i Celinës për pikë të Swanseas

Asistimi i Celinës për pikë të Swanseas

29 December, 2018 @18:10

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, e shpëtoi nga humbja skuadrën e tij Swansea.

Swansea me Wiganin barazuan 2-2 sot në kuadër të xhiros së XXV në Championship, derisa Bersant Celina asistoi në golin e shënuar në minutën e 81’ nga Mike van der Hoorn.

Skuadra uellsiane Swansea aktualisht gjendet në pozitën e 13 me 33 pikë të grumbulluara.

Ky ishte asistimi i tretë i Celinës, derisa i ka të shënuara edhe katër gola deri më tani.

PEJA - TREPÇA

Mposht Trepçën, e treta me radhë për Pejën

5 December, 2019 @23:35

Të tretën fitore me radhë në Superligë skuadra e Pejës e ka arritur sonte në takimin e luajtur ndaj Trepçës…

RAHOVECI - YLLI

Në “Mizahir Isma” Ylli mposht liderin

Foto: KB Ylli

5 December, 2019 @21:30

Në ndeshjen kryesore të natës së sontme në Superligë, ku mes vete u përballën Rahoveci dhe Ylli, fituese doli skuadra…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (9)

5 December, 2019 @15:36

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së nëntë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PRIZRENI

Prizreni e largon amerikanin Holley

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

5 December, 2019 @9:46

Para pak çastesh, skuadra e Prizrenit në llogarinë e saj zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se nuk është…

LIVERPOOL 5-2 EVERTON

Shaqiri kthehet me gol, lideri fiton derbin

Foto: premierleague.com

4 December, 2019 @23:08

Lideri i pamposhtur i Premier Ligës, Liverpool, ka shënuar fitoren e gjashtë me radhë në elitë, duke e fituar rivalin…

Të gjitha lajmet nga