Të gjitha lajmet

BILETAT: MAQEDONIA V - KOSOVA

FFK: Të hënën vendoset për biletat

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

FFK: Të hënën vendoset për biletat

7 March, 2020 @0:30

Para ndeshjes së rëndësisë së jashtëzakonshme për Kosovën, ndaj Maqedonisë Veriore më 26 mars, lidhur me biletat që do t’i ketë në dispozicion Kosova do të vendoset të hënën.

Kështu i ka thënë sekretari i FFK-së Eroll Salihu Kohavisionit.

“Të hënën vendosim për të gjitha lidhur me biletat që i kemi në dispozicion,” ka thënë shkurt Salihu, bën të ditur Kohavisioni sot.

Kosova pritet të ketë në dispozicion rreth 3 mijë bileta të stadiumit Todor Proeski, që i takon sipas rregullave të UEFA-së ekipit mysafir.

Ndërkaq, udhëheqësi i tifo-grupit të reprezentacionit të Kosovës Dardanët ka theksuar se ka plotësuar listën me emrat e 2 mijë tifozëve që do të marrin biletat. Emrat do të dërgohen të hënën në FFK, e më pas për secilin do të vijë bileta e personalizuar.

Pos këtij dy mijëshi, FFK-ja pritet t’i ketë edhe mbi 1 mijë bileta tjera për të cilat gjithashtu vendoset të hënën.

Në anën tjetër, gjithçka sa i përket kësaj ndeshjeje mund të bie në ujë, nëse shteti maqedonas vendos që ndeshja të luhet me dyert e mbyllura, pa praninë e tifozëve, për shkak të rrezikut prej coronavirusit.

Një gjë të tillë ka propozuar sot edhe Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë, ndërsa të njëjtën e ka bërë të ditur ditë më parë edhe kreu i FFM-së, Muhamed Sejdini.

Kosova do ta ketë përballë Maqedoninë Veriore më 26 mars 2020 në 20:45 në Shkup, në ndeshjen gjysmëfinale të PlayOffit të Ligës D të Kombeve. Në gjysmëfinalen tjetër luajnë Gjeorgjia - Bellorusia. Fituesi i finales nga këto katër skuadra, do të shkojë për herë të parë në histori të vendit në Kampionat Evropian, EURO 2020.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020