Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

4 July, 2019 @11:12

Sulmuesi i Kosovës që po pushton ballinat sportive të mediave turke, Vedat Muriqi, sot thuhet të jetë më afër Galatasarayit.

Kjo, pasi që ekipi rekord kampion i Turqisë ka ngritur ofertën për futbollistin e Kosovës, duke ofruar 3.75 milionë euro dëmshpërblim dhe 20% të shumës nga shitja e ardhshme e Vedatit!

vedat muriqi

Saga vazhdon, derisa Muriqi thuhet të jetë pajtuar me Galatasarayin, ndërsa ekipi i tij Rizespor me Fenerbahçen.

E drejtuesit e Rizesporit kërkojnë të fitojnë sa më shumë nga lojtari. Në të kundërtën ata kanë thënë: do të luaj me ne edhe një stinor, pastaj merreni si lojtar të lirë.

SELEKTORI BERNARD CHALLANDES

Challandes operohet me sukses

3 July, 2019 @15:05

Selektori i reprezentacionit të Kosovës, Bernard Challandes, ka kaluar me sukses operacionin, të cilit iu shtrua. Ai ka pasur…

MEDIA TALK

Rize-Fener, takohen për Muriqin

Foto: media screenshots

2 July, 2019 @8:17

Mediat sportive turke, thuajse të gjitha në ballinat e tyre kanë pasur Vedat Muriqin sot. Vedat Muriqi

STATISTIKA IMPRESIONUESE

Pse ekipet e mëdha turke e duan Vedatin?!

TOPSPORTI/ A. P.

1 July, 2019 @14:40

Njëri ndër lojtarët më të përfolur në mediat turke këtë verë është sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. Muriqi, që…

AMIR RRAHMANI

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

TOPSPORTI/ A. P.

22 June, 2019 @15:38

Para pak çastesh, Sky Sport Italia ka bërë të ditur se skuadra e rikthyer në Serie A, Verona, ka arritur…

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja