Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

4 July, 2019 @11:12

Sulmuesi i Kosovës që po pushton ballinat sportive të mediave turke, Vedat Muriqi, sot thuhet të jetë më afër Galatasarayit.

Kjo, pasi që ekipi rekord kampion i Turqisë ka ngritur ofertën për futbollistin e Kosovës, duke ofruar 3.75 milionë euro dëmshpërblim dhe 20% të shumës nga shitja e ardhshme e Vedatit!

vedat muriqi

Saga vazhdon, derisa Muriqi thuhet të jetë pajtuar me Galatasarayin, ndërsa ekipi i tij Rizespor me Fenerbahçen.

E drejtuesit e Rizesporit kërkojnë të fitojnë sa më shumë nga lojtari. Në të kundërtën ata kanë thënë: do të luaj me ne edhe një stinor, pastaj merreni si lojtar të lirë.

REPREZENTUESI I RI

Dardan Shabanhaxhaj vazhdon me Sturm Grazin

Foto: sksturm.at/

7 May, 2020 @11:06

Talenti i ri i Kosovës Dardan Shabanhaxhaj ka vazhduar kontratën me ekipin e famshëm austriak Sturm Graz. Shabanhaxhaj që…

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

KUJTIME

Latifi kujton telefonatën me Vokrrin, një natë para pranimit

3 May, 2020 @18:16

Gazetari sportiv i Kosovës Driton Latifi ka shpërndarë në Facebook një kujtim interesant një natë para se të votohej…

3 MAJ

FFK me homazhe te varri i Vokrrit

Foto: FFK

3 May, 2020 @16:28

Në ditën e shënimit të 4-vjetorit të anëtarësimit në UEFA, kryetari Agim Ademi në shoqëri të anëtarëve të KE të…

DUKA URON FFK-në

Duka uron Ademin për përvjetor, cek punën e Vokrrit

Foto: FSHF

3 May, 2020 @16:03

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) Armand Duka ka uruar Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) në përvjetorin e…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja