Të gjitha lajmet

GENNARO GATTUSO

Gattuso zyrtarizohet te napolitanët

Gattuso zyrtarizohet te napolitanët

11 December, 2019 @22:12

Ish trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, tashmë edhe zyrtarisht është trajner i ri i Napolit, një ditë pasi që këta të fundit siguruan të tetën e finales së Ligës së Kampionëve tani më me ish trajnerin, Carlo Ancelotti.

“Duhet të punojmë shumë për të fituar pikë në ligë, pasi që jemi mbrapa. Qëllimi është të kthejmë pikët e humbura dhe të shkojmë sa më tutje në Ligë të Kampionëve,” ka thënë Gattuso në prononcimin e tij të parë zyrtar si trajner i napolitanëve.

Trajneri 41 vjeç do të duhet të bart Napolin nga pozita e shtatë ku gjenden aktualisht në njërën nga pozitat që dërgojnë në Ligë të Kampionëve nga Serie A.

TOTTENHAM HOTSPURS 0-1 LEIPZIG

Penalltia vendos në Londër

Foto: ucl

19 February, 2020 @23:05

Ekipi i trajnerit Julian Nagelsmann, Leipzig, ka arritur të shënojë fitore të madhe si mysafir sonte në Londër, pasi që…

ATALANTA 4-1 VALENCIA

Ëndrra e Atalantës, vazhdon

Foto: Atalanta/tw

19 February, 2020 @22:56

Atalanta me lojë të jashtëzakonshme sonte, duket se do të vazhdojë ëndrrën në Champions League, pasi që ka mposhtur thellë…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

1/8 E FINALES

Nesër rikthehet gara e madhe e futbollit evropian

Foto: uefa.com

17 February, 2020 @19:49

Me duelet e ditës së neserme, 18 shkurt, ri-kthehet gara më e rëndësishme e futbollit evropian në nivel të klubeve,…

BARCELONA

Rey Manaj regjistrohet për Ligë të Kampionëve

3 February, 2020 @21:54

Sulmuesi i ri i Shqipërisë, që në janar u bë lojtar i Barcelonës B, ku kaloi nga Albacete - është…

Të gjitha lajmet nga Champions League