Të gjitha lajmet

DON BALON SHKRUAN

Plani i Barcelonës, e bën PSG-në të mendojë

Plani i Barcelonës, e bën PSG-në të mendojë

25 December, 2018 @17:14

Një ofertë marramendëse nga Barcelona pritet të shkojë në drejtim të Paris St Germainit, bën të ditur sot Don Balon spanjoll.

Duke ditur problemet e fair-playit financiar që i ka PSG-ja, katalonasit dëshirojnë të shfrytëzojnë mundësinë për të marrë lojtarin më perspektiv të parisienëve, Kylian Mbappe.

PSG është duke menduar që të shesë njërin nga yjet e ekipit dhe më i përfoluri ka qenë braziliani Neymar.

Mirëpo, Barcelona pritet të bëj ofertë prej 150 milionë eurove në drejtim të PSG-së për Mbappen dhe përveç të hollave të dhurojë edhe brazilianin e blerë nga Liverpooli, Philippe Coutinho!

E nëse arrin kjo ofertë, PSG pritet ta shqyrtojë seriozisht, pasi që do të rregullojë “letrat” sa i përket fair-playit financiar të UEFA-së si dhe do të ketë një lojtar me përvojë në pozitën e Mbappes, që mund të kthejë formën që e kishte te Liverpool Paris.

FRANCEZI ME PËRVOJË

Arsenal zyrtarizon largimin e Koscielnyt

6 August, 2019 @16:21

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, pas 353 paraqitjeve të regjistruara me topçinjtë largohet nga klubi, duke shkuar te ekipi…

ZYRTARE

Marseille përforcohet me sulmues nga Argjentina

Foto: Olympique Marseille

5 August, 2019 @21:05

Përforcim te Marseille! Marseille ka nënshkruar me sulmuesin e Argjentinës Dario Benedetto nga Boca Juniors, me një marrëveshje katër vjeçare. …

GJAKOVARI NË FRANCË

Eros Grezda pranë kalimit në Ligue1

Foto: Rangers/fb

26 July, 2019 @14:36

Njëri ndër futbollistët ofanziv të kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të kalojë në Ligue 1 të Francës, pasi që nuk…

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1