Të gjitha lajmet

NABIL FEKIR

I lidhur me Real Madridin

I lidhur me Real Madridin

25 December, 2018 @0:17

Emri i mesfushorit ofanziv të Lyonit po lidhet me Real Madridin. Spanjollja Marca ka bërë të ditur në numrin e fundit të saj se Nabil Fekir është duke u konsideruar si opcion për Real Madridin.

Fekir 25 vjeç që ka shënuar 23 gola stinorin e kaluar dhe ka ndihmuar Francën që të fitojë titullin e Botës këtë vit në Rusi.

Kontrata aktuale e tij me Lyonin përfundon në qershor të vitit 2020, ndërsa raportohet se kreu i klubit francez ka shprehur pakënaqësinë se vlera e tij po shkon duke rënë në treg dhe pritet të konsiderojë shitjen e menjëhershme te Real Madrid.

Aktualisht, Fekir është kapiten i Lyonit dhe ka siguruar 1/8 e Ligës së Kampionëve ku do të ndeshet me Barcelonën. Këtë stinor ai ka regjistruar 6 gola dhe 4 asistime në 16 paraqitje.

FRANCEZI ME PËRVOJË

Arsenal zyrtarizon largimin e Koscielnyt

6 August, 2019 @16:21

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, pas 353 paraqitjeve të regjistruara me topçinjtë largohet nga klubi, duke shkuar te ekipi…

ZYRTARE

Marseille përforcohet me sulmues nga Argjentina

Foto: Olympique Marseille

5 August, 2019 @21:05

Përforcim te Marseille! Marseille ka nënshkruar me sulmuesin e Argjentinës Dario Benedetto nga Boca Juniors, me një marrëveshje katër vjeçare. …

GJAKOVARI NË FRANCË

Eros Grezda pranë kalimit në Ligue1

Foto: Rangers/fb

26 July, 2019 @14:36

Njëri ndër futbollistët ofanziv të kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të kalojë në Ligue 1 të Francës, pasi që nuk…

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1