Të gjitha lajmet

TOP TEAM OF EURO 2020 QUALIFIERS

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

Graph.: uefa.com

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

29 November, 2019 @12:20

Në bazë të statistikave të lojtarëve dhe ekipeve në rrugëtimin e tyre kualifikues për EURO 2020, UEFA ka bërë përzgjedhjen e 11-shes më të mirë të kampanjës.

Kështu, në këtë ekip të vetmet kombëtare që kanë nga dy futbollistë janë Anglia dhe Holanda. Të tjerët kanë nga një, ndërsa ekipi më i mirë është ky:

PORTIER: Pyatov (UKR) - 5 porta të paprekura;

MBROJTËS: Ramos (SPA) - 4 gola, 5 porta të paprekura;
MBROJTËS: Demiral (TUR) - 7 porta të paprekura;
MBROJTËS: Sigurdsson (ISL) - 2 gola, 5 porta të paprekura;

MESFUSHOR: Kousoulos (QIP) - 4 gola, 50 topa të fituar;
MESFUSHOR: Bernardo (POR) - 3 gola, 6 asistime;
MESFUSHOR: Wijnaldum (HOL) - 8 gola, 2 asistime;
MESFUSHOR: Zahavi (IZR) - 11 gola, 1 asistim;

SULMUES: Sterling (ANG) - 8 gola, 7 asistime;
SULMUES: Kane (ANG) - 12 gola, 5 asistime;
SULMUES: Depay (HOL) - 6 gola, 8 asistime.

FIFA RANKING

Kosova shënon rënie në renditjen mujore të FIFA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 November, 2019 @15:19

Dy humbjet e shënuara në nëntor, nga Çekia dhe Anglia dhe vetëm një gol i shënuar në këto dy ndeshje,…

DISIPLINA E UEFA-së

Kosovës 5, Malit të Zi 15 mijë euro dënim nga UEFA

TOPSPORTI/ A. P.

26 November, 2019 @0:04

UEFA ka publikuar ditë më parë dënimet për Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) dhe atë të Malit të Zi…

WADA

Nikoqirllëku rus në rrezik, pas rekomandimeve të komisionit anti-doping

25 November, 2019 @23:52

Komisioni anti-doping (Wada) ka rekomanduar që Rusia të ndalohet të jetë nikoqire e ngjarjeve të mëdha sportive për katër vitet…

PLAYOFF I LIGËS SË KOMBEVE

Maqedonia-Kosova, do të ketë edhe VAR

24 November, 2019 @10:49

Përballja gjysmëfinale e PlayOffit të Ligës D të Kombeve ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës përveç gjyqtarëve të zakonshëm në një ndeshje…

MEDIAT E SHKUPIT

Dilema s’ka! Maqedonia-Kosova luhet në Shkup

Foto: Sportmedia

23 November, 2019 @17:54

Si duket Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) ka vendosur. Ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020