Të gjitha lajmet

TOP TEAM OF EURO 2020 QUALIFIERS

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

Graph.: uefa.com

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

29 November, 2019 @12:20

Në bazë të statistikave të lojtarëve dhe ekipeve në rrugëtimin e tyre kualifikues për EURO 2020, UEFA ka bërë përzgjedhjen e 11-shes më të mirë të kampanjës.

Kështu, në këtë ekip të vetmet kombëtare që kanë nga dy futbollistë janë Anglia dhe Holanda. Të tjerët kanë nga një, ndërsa ekipi më i mirë është ky:

PORTIER: Pyatov (UKR) - 5 porta të paprekura;

MBROJTËS: Ramos (SPA) - 4 gola, 5 porta të paprekura;
MBROJTËS: Demiral (TUR) - 7 porta të paprekura;
MBROJTËS: Sigurdsson (ISL) - 2 gola, 5 porta të paprekura;

MESFUSHOR: Kousoulos (QIP) - 4 gola, 50 topa të fituar;
MESFUSHOR: Bernardo (POR) - 3 gola, 6 asistime;
MESFUSHOR: Wijnaldum (HOL) - 8 gola, 2 asistime;
MESFUSHOR: Zahavi (IZR) - 11 gola, 1 asistim;

SULMUES: Sterling (ANG) - 8 gola, 7 asistime;
SULMUES: Kane (ANG) - 12 gola, 5 asistime;
SULMUES: Depay (HOL) - 6 gola, 8 asistime.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga