Të gjitha lajmet

DATAT dhe ORËT E NDESHJEVE

UEFA sot publikoi edhe orën e ndeshjeve për Ligën e Kombeve 20/21

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

UEFA sot publikoi edhe orën e ndeshjeve për Ligën e Kombeve 20/21

26 June, 2020 @21:35

Futbollistët e Kosovës tashmë kanë të qartë jo vetëm datat, por edhe orët e ndeshjeve për përballjet e tyre në Ligën C të Kombeve 2020/21.

Kosova bën pjesë në Ligën C3 të Kombeve dhe rivalë të grupit ka Molldavinë, Greqinë e Slloveninë.

Datat e ndeshjeve dihen tashmë, ndërsa ora e ndeshjve është publikuar sot, si në vijim:

3 SHTATOR: C3 Molldavia vs Kosova (20:45)
6 SHTATOR: C3 Kosova vs Greqia (20:45)
11 TETOR: C3 Kosova vs Sllovenia (20:45)
14 TETOR: C3 Greqia vs Kosova (20:45)
15 NËNTOR: C3 Sllovenia vs Kosova (20:45)
18 NËNTOR: C3 Kosova vs Molldavia(20:45)

Ndërsa dueli jetik për kualifikim në EURO 2020 mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës është konfirmuar edhe njëherë më 8 tetor 2020 me fillim prej orës 20:45. E finalja e PlayOffit për kualifikim në EURO 2020 do të zhvillohet në Gjeorgji/Bellorus më 12 nëntor 2020 me fillim prej orës 18:00.

KALENDARI I LIGËS SË KOMBEVE 2020/21

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve 2020/21

Foto: uefa.com

22 June, 2020 @14:48

UEFA ditë më parë ka përcaktuar orarin definitiv të ndeshjeve të pjesëmarrësve në Ligë të Kombeve, ndërsa Kosova që bën…

LIGA E KOMBEVE

Kosova drejt EURO2020, data e ndeshjes ndaj Maqedonisë Veriore

TOPSPORTI / A.P

17 June, 2020 @16:18

Është caktuar data e ndeshjes mes Kosovës dhe Maqedonisë Veriore, ndeshje e vlefshme për Play Off-in e Ligës së Kombeve. …

DUELI I PLAYOFFIT

Pas 6 ditësh kuptohet data e PlayOffit, Maqedonia - Kosova

12 June, 2020 @15:21

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare UEFA ka bërë të ditur se më 18 qershor do të mbajë…

PËRVJETORI

4 vite prej se Kosova u bë anëtare e UEFA-së

Fadil Vokrri, duke parakaluar para reprezentacionit të Kosovës në futboll/ Foto: Erdis Driza/ TopSporti.com

3 May, 2020 @0:35

Tre maji është një datë e madhe për futbollin kosovar dhe vetë sportin e Kosovës, pasi që në datën e…

ENIS BARDHI

Dua fitore ndaj Kosovës

29 April, 2020 @15:26

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, në një bisedë me Tetova Sot ka bërë të ditur se dëshiron të shënojë…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve