Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

ÇMIMET E BILETAVE

Sa janë ngritur çmimet e biletave për ndeshjet e Kosovës?

TOPSPORTI/ A. P.

Sa janë ngritur çmimet e biletave për ndeshjet e Kosovës?

7 March, 2019 @23:20

Në konferencën e sotme për shtyp të FFK-së ndër të tjera është thënë se “sipas të gjitha gjasave” biletat për ndeshje ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë pritet të dalin në shitje nesër, e premtë 8 mars 2019, duke mos bërë të ditur orën kur do të shfaqet online mundësia e blerjes së biletave për këto ndeshje.

Kosova më 21 mars 2019 luan ndeshje miqësore në Fadil Vokrri ndaj Danimarkës, ndërsa më 25 mars 2019 luan ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionat Evropian EURO 2020 [të parën në histori] ndaj Bullgarisë.

Kosovo vs Denmark & Kosovo vs Bulgaria

Sa i përket çështjes së biletave, zv/sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Arianit Ahmeti ka bërë të ditur se biletat pritet të dalin në shitje nesër nga platforma që ka marrëveshje me FFK-në, tick.app.

“Në Veri dhe Jug biletat do të shiten me çmim prej 5 eurove. Në Lindje, dy pjesët anësore do të jenë nga 10 euro, ndërsa pjesa qendrore e Lindjes 15 euro. Perëndimi në pjesën e poshtme do të ketë çmim të 15 eurove, ndërsa pranë zonës VIP 20 euro. Kurse, biletat VIP do të kushtojnë 80 euro,” ka bërë të ditur Ahmeti sot.

Në krahasim me ndeshjet e Ligës së Kombeve, që janë zhvilluar gjatë vitit të kaluar, rritja është e dukshme dhe atë në disa pjesë të stadiumit, prej 100% e më shumë.

Fadil Vokrri Stadium seats & blocks

Biletat e ndeshjeve të Kosovës në “Fadil Vokrri” përgjatë kampanjës për Ligë të Kombeve kanë kushtuar 3 euro në Veri dhe Jug, që tash do të jenë 5 euro.

Pastaj Lindja ka kushtuar 5 euro, në secilën pjesë. Tash do të ketë dyfishim çmimi [rritje 100%] për pjesët anësore të Lindjes, 10 euro; dhe trefishim për pjesët qëndrore të Lindjes, 15 euro.

Perëndimi ka qenë në çmim prej 10 eurove në të gjitha pjesët e saja. Tash e tutje, pjesët anësore do të jenë 15 euro, ndërsa ato qëndrore pranë zonës VIP do të jenë me çmim dyfish më të shtrenjtë prej 20 eurove.

SHIKONI: ORARI I NDESHJEVE dhe GRUPET KUALIFIKUESE

Në deklaratën dhënë KTV-së një muaj më parë, kryetari i FFK-së kishte thënë se biletat do të rriten rreth 50%.

E kjo siç po shihet është thuaje në të gjitha rastet, mbi çmimin e deklaruar.

FFK ka arsyetuar Vendimin e ngritjes së çmimit të biletave me konsultime të zyreve të marketingut në rajon, që kanë çmime të përafërta.

Gjithashtu, zv/sekretari i përgjithshëm ka bërë të ditur se sistemi online i shitjes së biletave kësaj radhe nuk do të ketë mbingarkesë dhe qytetarët e interesuar do të arrijnë lehtë të paisen me biletë për ndeshje.

ZEKIRIJA RAMADANI

Objektivi u arrit

7 March, 2019 @0:13

Feronikeli ka vazhduar të mbajë distancën 5 pikëshe në krye të  klasifikimit të Superligës, pasi që sot kapi barazimin ndaj…

MIREL JOSA

Lufta vazhdon

7 March, 2019 @0:12

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, pas barazimit të sotëm ndaj Feronikelit 1-1 në Fadil Vokrri ka thënë se lufta e…

PORTO - ROMA

Vazhdimet sjellin çerekfinalistin

6 March, 2019 @23:52

Fitorja e Romës 2-1 në ndeshjen e parë në Olimpico, u barazua nga Portoja sonte në Dragao. Portugezët arritën…

PARIS ST GERMAIN - MANCHESTER UNITED

Në minutat shtesë, United shtang Parisin

Foto: UCL/fb

6 March, 2019 @23:17

Manchester United ka arritur thuajse të pamundurën. Atë që pak kush e kishte pritur pas disfatës 0-2 në Old Trafford…

PRISHTINA - FERONIKELI

Derbi pa fitues, diferenca s’ndryshon

6 March, 2019 @19:02

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XXI, në derbin ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit, nuk doli fitues. Ndeshja përfundoi me rezultat të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Feronikeli

FOTO/ prishtinafc.com

6 March, 2019 @16:16

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Feronikelit. PRISHTINA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Ahmet Haliti, Jamal Arago,…

DRENICA - FLAMURTARI

Dy gola në dy minuta që vendosën ndeshjen

Foto: KFDrenica/fb

6 March, 2019 @15:59

Në një ndeshje ku pritej që të ketë më shumë gola për shkak të nevojës së ekipeve për fitore, Drenica…

FERIZAJI - KEK

Super Ferizaji nën Sokolin, e treta në katër ndeshje

Foto: KFFerizaji/fb

6 March, 2019 @15:55

Ekipi i Ferizajit ka marrë krahë në pranverë. Me ardhjen e Bylbyl Sokolit në krye të shtabit teknik ferizajasit tashmë…

GJILANI - LLAPI

Llapi minimalisht, por sigurtë

Foto: KFLlapi/fb

6 March, 2019 @15:40

Llapi po vazhdon ndjekjen e kreut dhe atë sigurtë. Loja e mirë e ekipit llapjan që po sjell rezultate nën…

TREPÇA'89 - LIRIA

Me Celinën, vjen fitorja e parë

6 March, 2019 @15:28

Liria ka arritur fitoren e parë në pranverë. Fitorja e parë ka ardhur me trajnerin e ri të skuadrës, Erdogan…

TURQIA

Kundërshtari i Shqipërisë rikthen trajnerin historik

28 February, 2019 @13:45

Kombëtarja e Turqisë në futboll, sot e zyrtarizoi trajnerin e ri. Në vend të trajnerit Mircea Lucescu, do të jetë…

TURQIA

Jep dorëheqje kryetari i Federatës së Turqisë

FOTO/ Arkiv

28 February, 2019 @13:37

Kryetari i deritashëm i Federatës turke në futboll, Yildirim Demirören, sot ka dhënë dorëheqje. Demirören lajmin e publikoi vetë përmes…

ONLINE

Dalin në shitje biletat Shqipëri-Turqi

16 February, 2019 @12:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se kanë dalë…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

TURQIA ME TRAJNER TË RI

Rivali i parë i Shqipërisë, ndërron trajnerin

TOPSPORTI/ Arkiv nga ndeshja Kosova-Turqia/ E. D.

9 February, 2019 @17:10

Rivali i parë i Shqipërisë në kualifikime për EURO 2020, Turqia, ka emëruar trajnerin e ri të saj. Largimi…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020