Të gjitha lajmet

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin edhe reprezentacionin të mos llogarisin në te.

Francezi 22 vjeç do të mungojë për 6 muajt e ardhshëm për shkak se do të duhet të operohet, pasi që ka shkyer seriozisht fijet muskulare të këmbës dhe faza e shërimit do ta lë atë jashtë fushave së paku deri në qershor.

Dembele ka pësuar lëndime në të dyja këmbët disa herë prej se iu bashkua Barcelonës nga Dortmundi në vitin 2017.

Këtë sezon, Dembele ka luajtur vetëm në tre ndeshje, duke munguar në 63 duele tjera të Barcelonës në të gjitha garat prej fillimit të gushtit.

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2019!

25 December, 2019 @14:51

Për të katërtin vit me radhë, TopSporti.com ka përzgjedhur top ngjarjet që e karakterizuan sportin kosovar në vitin që po…

EURO 2020 DRAW

Shorti i EURO2020, grupi i vdekjes me 3 kampionë të fuqishëm evropian

Fotot: uefa.com

30 November, 2019 @19:02

Kampioni aktual i Botës, Franca, kampioni aktual i Evropës, Portugalia dhe pjesëmarrësi i zakonshëm në të gjitha garat madhore të…

SHORTI PËR EURO 2020

Kosova kupton kundërshtarët, nëse kualifikohet në EURO 2020

TOPSPORTI/ A. P.

30 November, 2019 @18:52

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i fazës grupore të EURO 2020, ndërsa Kosova, nëse arrin të fitojë PlayOffin e…

EURO 2020 / SHORTI

Kosova në Grupin C ose F në EURO 2020

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 November, 2019 @14:54

Shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020, do të hidhet sot në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00. Nga…

EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

29 November, 2019 @15:51

Nesër në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00, do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020