Të gjitha lajmet

EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

29 November, 2019 @15:51

Nesër në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00, do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020.

Nga ky short edhe Kosova mund t’i mësoj kundërshtarët eventual, në rast se kualifikohet nga Play Offi i Ligës së Kombeve, që do të luhet në mars të vitit 2020.

24 shtete do të ndahen në 4 vazo, derisa fituesi i Ligës D të Kombeve, ku ndodhet Kosova ,do të jetë në vazon e katërt.

20 shtete aktualisht e siguruan EURO 2020, kurse nga Play Offi i Ligës së Kombeve do të kualifikohen katër shtete.

Vazot për EURO 2020 janë këto:

Vazo 1

Belgjika
Italia
Anglia
Gjermani
Spanja
Ukraina

Vazo 2

Franca
Polonia
Zvicra
Kroacia
Holanda
Rusia

Vazo 3

Portugalia
Turqia
Danimarka
Austria
Çekia

Vazo 4

Uellsi
Finlanda
Fituesi i Play Offit nga duelet e Grupit A të Ligës së Kombeve: Islanda - Rumania dhe Bullgaria - Hungaria.
Fituesi i Play Offit nga duelet e Grupit B të Ligës së Kombeve: Bosnja dhe Hercegovina - Irlanda Veriore dhe Sllovakia - Irlanda.
Fituesi i Play Offit nga duelet e Grupit C të Ligës së Kombeve: Skocia - Izraeli dhe Norvegjia - Serbia.
Fituesi i Play Offit nga duelet e Grupit D të Ligës së Kombeve: Gjeorgjia - Bjellorusia dhe Maqedonia Veriore - Kosova.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020