Të gjitha lajmet

IPSWICH TOWN - SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu hero në duel ndaj ekipit të Celinës

Foto: S. Ellis

Nuhiu hero në duel ndaj ekipit të Celinës

23 November, 2017 @9:55

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu, u bë hero në ndeshjen kundër Ipswich Townit, ku luan një tjetër lojtar i përfaqësueses Bersant Celina.

a

Sheffield ishte në disavantazh 2-1, derisa me inkuadrimin e Atdheut në minutën e 87-të, sulmuesi kosovar shënoi në minutat shtesë të lojës me kokë për 2-2 dhe ia solli një pikë skuadrës.

Bersanti për Ipswichin luajti 67 minuta, derisa Atdheu për 6 minuta u bë lojtari i ndeshjes.

Derisa Ipswich me këtë barazim mbetet në pozitën e nëntë të klasifikimit të Championship me 26 pikë nga 17 ndeshje, Sheffield Wednesday ka një pikë më pak dhe një ndeshje më shumë aktualisht, në pozitën 11.1/16

8 bileta shkuan, edhe 8 në lojë

22 November, 2017 @23:17

Pas 5 xhirove të luajtura në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, 8 skuadra veçse e kanë siguruar kualifikimin për…

GRUPI D

Përsëri pa gola, por Barcelona vazhdon tutje

22 November, 2017 @23:10

Për herë të parë në histori të klubit, Barcelona ka luajtur dy ndeshje radhazi pa gola në Champions League. Pas…

GRUPI C

Atletico fiton dhe mbetet në lojë

Foto: Sky Sports

22 November, 2017 @23:05

Pasi Chelsea e siguroi kualifikimin me fitoren ndaj Qarabagut sonte, për biletën tjetër të grupit po luftohet mes Atletico…

GRUPI B

Çfarë Parisi, fitore e thellë dhe rekord i ri

22 November, 2017 @22:59

Çfarë Parisi! Nga disavantazhi 0-1, që erdhi nga goli i parë i pësuar sivjet pas 5 ndeshjeve në Champions League,…

GRUPI A

Baseli fiton, ‘shtyhet’ kualifikimi i Unitedit

22 November, 2017 @22:50

Edhe pse zhvilloi një pjesë të parë mjaft të mirë, United u detyrua të pajtohet me humbjen e parë në…

GRUPI C

Chelsea kualifikohet, duke mposhtur ekipin e Agollit

Foto: uefa.com

22 November, 2017 @20:09

Skuadra londineze, Chelsea, duke e mposhtur Qarabagun e Ansi Agollit me rezultat 0-4, u kualifikua në TOP 16 të Ligës…

MJEKËSI SPORTIVE

Burn Out apo ‘djegia e sportistit’

22 November, 2017 @17:59

Në kohët moderne tashmë ekzistojnë apo përballemi me ‘sëmundje’ ose problematika moderne, nëse mund t’i quajmë, e që mund të…

LIGA E KAMPIONËVE

Italianët vs. Spanjollët për rrethin eliminator

22 November, 2017 @16:03

Dy duele ndërmjet ekipeve italiane dhe spanjolle do të mund të përcaktojnë kualifikuesit për fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve. …

GJILANI-TREPÇA'89

Gjilanit rastet, por shpëton nga penalltia

Foto: A. Osmani/ KFTrepca89/fb

22 November, 2017 @15:14

Një ndeshje tejet interesante u zhvillua në Gjilan sot, ku ekipi i Arbnor Morinës, Gjilani edhepse me një lojtar më…

DRENICA-DRITA

Barazim në terren të rëndë

22 November, 2017 @15:01

Përkundër rasteve në ndeshjen që u zhvillua në terrenin e rënduar të Bajram Aliu në Skenderaj, Drenica dhe Drita nuk…

LIRIA - FLAMURTARI

Gavazaj e Korenica për 3 pikë të reja

BOROZANI/ A. P.

22 November, 2017 @14:59

Pas humbjes nga Drita javën e kaluar, Liria i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

FERONIKELI-VËLLAZNIMI

Feronikeli vazhdon ngritjen

22 November, 2017 @14:33

Pas barazimit në xhiron e shkuar, Feronikeli i është kthyer fitoreve në Superligë, për të vazhduar ngritjen në klasifikim. …

BESA-LLAPI

Llapi pa telashe ruan lidershipin

22 November, 2017 @14:26

Lideri i Superligës, Llapi, ka shënuar fitore të lehtë ndaj Besës sot si mysafir në Pejë. Ekipi i Tahir…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ANTHONY MARTIAL

Martial vazhdon deri në 2020?

17 December, 2018 @22:06

Sipas mediave angleze, sulmuesi francez i Manchester Unitedit, Anthony Martial, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij edhe për një…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

16 December, 2018 @19:12

Me plot meritë, skuadra e Liverpoolit ka arritur ta fitojë derbin më të madh anglez ndaj Manchester Unitedit. Skuadra…

SOUTHAMPTON - ARSENAL

22 ndeshje pa humbje, seria ndalet nga Southamptoni

Foto: Squawka

16 December, 2018 @16:21

Serinë prej 22 ndeshjeve radhazi pa humbje në të gjitha garat Arsenalit ia ndali sot Southamptoni. Në një ndeshje…

SHQIP NË BOTË

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

15 December, 2018 @17:55

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Sheffield Wednesdayt në Championship, skuadra e Swanseat arriti të shënojë fitore me përmbysje. …

Të gjitha lajmet nga Premier League