REFEREE

Nuza me ndihmësit, referojnë ndeshje ndërkombëtare

15 November, 2018 @13:42

Gjyqtari i njohur kosovar me stemën e FIFA-së, Genc Nuza, së bashku me ndihmësit e tij do të ndajë drejtësinë…

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Kukësi-Liria, për test italian

TOPSPORTI/ A. P.

13 November, 2018 @20:05

Trajneri i ri i Lirisë, italiani i parë i ardhur në këtë detyrë në Superligë të Kosovës, Alberto Annese, dëshiron…

Lexo më shumë  →

AFRIM TOVËRLANI

Na duhet sulmuesi tipik

12 November, 2018 @18:01

Trajneri i Ferizajit, Afrim Tovërlani, ka shprehur pakënaqësinë e tij me rastet e humbura të ekipit. Kjo po i…

Lexo më shumë  →

ZEKIRIJA RAMADANI

Të marrim mësim

12 November, 2018 @17:49

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, në deklaratën e tij pas fitores së sotme ndaj Ferizajit ka thënë se ekipi…

Lexo më shumë  →

VINCENZO ALBERTO ANESSE

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: FCLiria/fb

12 November, 2018 @15:45

Ashtu siç njoftuam ekskluzivisht tre ditë më parë, Liria sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri të saj. Italiani…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - FERIZAJI

Ndjekja vazhdon me asistimet e Hotit

12 November, 2018 @15:26

Feronikeli ka shënuar fitore në duelin e fundit të xhiros XV të Superligës së Kosovës, duke e mposhtur Ferizajin sot…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaji

12 November, 2018 @13:27

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Ferizajit, në ndeshjen e fundit të xhiros së 15. FERONIKELI: Smakiqi,…

Lexo më shumë  →

GJILANI - DRENICA

Hysa për 3 pikë të reja

11 November, 2018 @15:30

Me një gol të Vilfor Hysës në minutën e 86' është vendosur fati i duelit të sotëm mes Gjilanit dhe…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - BALLKANI

Kryesuesi nuk ndryshon

Foto: FC Prishtina

11 November, 2018 @15:24

Kreun e marrë ndeshjen e kaluar në përballjen direkte ndaj Feronikelit, Prishtina u sigurua ta ruante me fitoren e shënuar…

Lexo më shumë  →

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore për ngjitje dy pozita

11 November, 2018 @15:23

Në takimin e zhvilluar sot në Mitrovicë, skuadra vendase e Trepçës '89 ka arritur të shënojë fitore me rezultat 4-1…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

11 November, 2018 @13:07

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Drenicës. GJILANI: Kaçiu, Kastrati, Papuqi, Magani, Halili, Muça, Kqiku, Nika, Sadriu, Hysa,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - KEK-u

11 November, 2018 @13:04

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës '89 dhe të KEK-ut. TREPÇA '89: Beqiri, Pira, Basri, Asani, Mersini, Jashari, Gucev, Manaj,…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - BALLKANI

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

11 November, 2018 @12:46

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Prishtinës dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Prishtina:…

Lexo më shumë  →

LLAPI - DRITA

Llapi forcon pozitën e tretë

10 November, 2018 @15:32

Skuadra nga Podujeva, Llapi, e mposhti kampionin aktual të Superligës, Dritën, me rezultat 1-0. Për fitoren e Llapit u përkujdes…

Lexo më shumë  →

LIRIA - FLAMURTARI

Karahoda i jep frymëmarrje Lirisë

FOTO/ Arkiv

10 November, 2018 @15:25

Skuadra prizrenase, Liria, me golin e Fatih Karahodës, arriti ta mposhtë Flamurtarin me rezultat minimal 1-0. Goli i Karahodës erdhi…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Flamurtari

10 November, 2018 @13:26

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Flamurtari. Liria: Gashi, Thaqi, Bytyqi, Walidjo, Gjeraj, Kollani, Susuri, Fetahaj, Memaj, Mustafa,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

10 November, 2018 @13:18

Janë publikuar formacionet startuese të Llapit dhe të Dritës. LLAPI: Ademi, Jashari, Sinani, Idrizi, Blakçori, Namani, Maliqi, Zhdrella, Emini, Alidema,…

Lexo më shumë  →

JAVA XV

Ndeshje në Prizren e Podujevë

BOROZANI / ARKIV

10 November, 2018 @11:30

Sot nis java e XV e Superligës së Kosovës në futboll. Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros luhen sot,…

Lexo më shumë  →

EKSKLUZIVE

Liria me trajner nga Italia!

9 November, 2018 @16:00

Skuadra e Lirisë së Prizrenit po synon t'i shmanget krizës së rezultateve me anë të ndryshimeve në shtabin teknik. Drejtuesit…

Lexo më shumë  →

WEB SITE OF FFK

Hapet faqja e re e FFK-së

8 November, 2018 @20:20

Web faqja që përgjatë këtij muaji ka qenë në përpunim, tashmë është rikthyer. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK)…

Lexo më shumë  →

KEK-FERIZAJI

Ferizaji mposht KEK-un, kalon mbi Lirinë

Foto: KFFerizaj/fb

7 November, 2018 @15:30

Me fitore në ndeshjen e mbetur që u luajt sot ndaj KEK-ut, Ferizaji ka kërcyer nga zona e rënies në…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI - PRISHTINA

Mario Morina bën Prishtinën lider

7 November, 2018 @15:25

Derbi më interesant i këtij stinori në Superligë ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës ka përfunduar me fitoren e bardhekaltërve si mysafir…

Lexo më shumë  →

NGA KOMISIONI DISIPLINOR

Liria dhe Trepça, dënohen me nga 1 mijë euro

TOPSPORTI/ A. P.

7 November, 2018 @14:43

KF Liria nga Prizreni është dënuar me 1 mijë euro nga Komisioni Disiplinor i FFK-së, për shkak të reagimit ndaj…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - FERIZAJI

7 November, 2018 @13:21

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe të Ferizajit. KEK-u: Gllareva, Tejeci, Krasniqi, Lleshi, Vitija, Thaqi, Berisha, Nimani, Grajqevci, Veliu,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Prishtina

FOTO/ prishtinafc.com

7 November, 2018 @12:56

Janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Prishtinës. FERONIKELI: Florian Smakiqi, Përparim Islami, Yll Hoxha, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci,…

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA

Ndeshjet e mbetura të xhiros X

BOROZANI / ARKIV

7 November, 2018 @11:56

Gjatë ditës së sotme zhvillohen dy ndeshjet e mbetura nga xhiro e X e Superligës së Kosovës në futboll. …

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Shorti i rrethit të dytë të Kupës

6 November, 2018 @13:42

Në zyret e FFK-së sot u tërhoq shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës. Çiftet janë: …

Lexo më shumë  →

PARA DERBIT: FERONIKELI - PRISHTINA

Derbi i kreut, që mund të ndërrojë liderin

Foto: nga arkivi

5 November, 2018 @12:15

Dueli më interesant i Superligës zhvillohet të mërkurën. Takohen Feronikeli dhe Prishtina, në ndeshjen e cila është dashur të zhvillohej…

Lexo më shumë  →

TREPÇA '89 - GJILANI

Arb Manaj mohon fitoren e Gjilanit

FOTO/ Arkiv

4 November, 2018 @16:01

Ndeshja ndërmjet Trepçës '89 dhe Gjilanit përfundoi baraz me rezultat 1-1. Gjilani shënoi në minutën e 25 përmes Vilfor Hysës,…

Lexo më shumë  →

FERIZAJ - LLAPI

Zëvendësuesi Kelmendi shpëton Llapin

4 November, 2018 @15:54

Atë që nuk arritën të bëjnë 11 lojtarët startues, nga banka bëri Shend Kelmendi. Kelmendi, dy minuta pasi që hyri…

Lexo më shumë  →

DRITA - LIRIA

Liria befason kampionin

4 November, 2018 @15:49

Një fitore jetike për skuadrën prizrenase Liria erdhi në Gjilan, duke e befasuar kampionin aktual Dritën me rezultat 1-0. Fitoren…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Liria

FOTO/ Arkiv

4 November, 2018 @13:23

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Lirisë. DRITA: Bakaj, Gërbeshi, Limani, Leci, Kaja, Shaqiri, Shabani, Vucaj, Shabani, Krasniqi,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Llapi

4 November, 2018 @13:14

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Ferizajit dhe Llapit. TOPSPORTI LIVESCORE FERIZAJI: Blakqorri, Kaqar,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Gjilani

FOTO / Arkiv

4 November, 2018 @12:55

Janë publikuar formacionet startuese të Trepçës '89 dhe të Gjilani. TREPÇA '89: Beqiri, Pira, Basri, Asare, Mersini, Jashari, Gucev, Manaj,…

Lexo më shumë  →

BALLKANI - FERONIKELI

Lideri marshon sigurt

FOTO/ Arkiv

3 November, 2018 @15:48

Lideri aktual i Superligës, Feronikeli, me golin e Kastriot Rexhës, e mposhti Ballkanin në Suharekë me rezultat minimal 1-0. Ndeshjen…

Lexo më shumë  →

KEK-u - FLAMURTARI

Egzon Krasniqi s’lejon befasi në goleadë

3 November, 2018 @15:40

Skuadra prishtinase Flamurtari, me vështirësi e mposhti KEK-un me rezultat 4-3. Së pari shënuan vendasit me Rilind Namanin në minutën…

Lexo më shumë  →

DRENICA - PRISHTINA

Khalid për të gjashtën me radhë

3 November, 2018 @15:29

Sulmuesi afrikan i Prishtinës, Basit Khalid, ka shënuar golin e katërt të tij të stinorit, ndërsa i ka sjellë Prishtinës…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Flamurtari

3 November, 2018 @13:28

Janë publikuar formacionet zyrtare të KEK-ut dhe të Flamurtarit. KEK-u: Nika, Tejeci, Krasniqi, Lleshi, Vitija, Grajqevci, Berisha, Nimani, Veliu, Stullqaku,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Feronikeli

3 November, 2018 @13:25

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Feronikelit. BALLKANI: Ruxhi, Shala, Potoku, E.Gashi, Berisha, Shabani, Elezaj, Emini, Baftiu, L.Gashi,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formazionet zyrtare: Drenica - Prishtina

FOTO/ prishtinafc.com

3 November, 2018 @13:18

Janë publikuar formacionet startuese të Drenicës dhe të Prishtinës. DRENICA: Ymeri. Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Uka, Mëziu,…

Lexo më shumë  →

JAVA XIV

Liderët në aksion

BOROZANI / ARKIV

3 November, 2018 @11:21

Dita e sotme na sjell 3 ndeshje nga Superliga e Kosovës në futboll. Në 2 nga 3 ndeshjet e…

Lexo më shumë  →