PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

Lexo më shumë  →

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21 April, 2019 @18:48

Një fitore e madhe për Liverpoolin ndaj Cardiffit sot! “Të Kuqtë” e Kloppit nuk ranë pre e presionit dhe arritën…

Lexo më shumë  →

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21 April, 2019 @18:15

As me trajnerin e ri Blerim Mula që debutoi sot për Vëllaznimin pas largimit të Ismet Munishit, kuqezinjtë e Gjakovës…

Lexo më shumë  →

BESA - DUKAGJINI

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

21 April, 2019 @17:59

Dukagjini ka arritur të shënojë fitore në derbin e zhvilluar ndaj Besës në Shahin Haxhiislami sot, duke e mposhtur 0-1.…

Lexo më shumë  →

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

21 April, 2019 @17:23

5 xhiro para fundit të sezonit me fitore minimale, por jashtëzakonisht të rëndësishme ndaj Fushë Kosovës, Vushtrria i është afruar…

Lexo më shumë  →

BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

21 April, 2019 @17:18

Nuk ka fitore për liderin e Superligës turke, Basaksehir, ndërsa kësaj radhe këtë ia ndaloi sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.…

Lexo më shumë  →

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21 April, 2019 @16:44

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Dritës dhe Trepçës ‘89, dy kampionëve të fundit të Kosovës në…

Lexo më shumë  →

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21 April, 2019 @16:40

Pa ndonjë befasi, skuadra e Feronikelit ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen e luajtur ndaj KEK-ut në Obiliq. Pas…

Lexo më shumë  →

EVERTON - UNITED

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

21 April, 2019 @16:20

Pas humbjes nga Barcelona në Champions League, Manchester United ka reaguar tejet dobët në ndeshjen e xhiros ndaj Evertonit në…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FOTO/ Feronikeli

21 April, 2019 @14:38

Janë caktuar formacionet zyrtare të KEK-ut dhe të Feronikelit. KEK-u: Hodaj, Kutllovci, Vitija, Govori, Musliu, Preniqi, Berisha, Dushi, Qerimi, Emihaziri,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

21 April, 2019 @14:33

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Trepçës ‘89. DRITA: Rexhepi, Osmani, Limani, Gërbeshi, Haliti, B.Shabani, Shaqiri, Vucaj, Krasniqi,…

Lexo më shumë  →

JAVA XXV

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

21 April, 2019 @11:44

Pas tri ndeshjeve të luajtura dje, xhiroja e XXV e Ligës së Parë vazhdon sot me pesë ndeshje të tjera. …

Lexo më shumë  →

DRITA - TREPÇA '89

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

21 April, 2019 @11:37

Në një fushë që me siguri do të jetë e rënduar për lojë, pasi që para më pak se 24…

Lexo më shumë  →

KEK-u - FERONIKELI

Ndaj KEK-ut për t’iu rikthyer fitoreve

TOPSPORTI / ARKIV

21 April, 2019 @11:31

Pas gabimit të papritur ndaj Ferizajit xhiron e kaluar, skuadra e Feronikelit fitoren do ta kërkojë në takimin që e…

Lexo më shumë  →

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Foto: Juventus/fb

20 April, 2019 @19:59

Juventus me fitoren e sotme ndaj Fiorentinës, që erdhi përmes një autogoli të shënuar nga German Pezzella, në fitoren 2-1,…

Lexo më shumë  →

VITIA - ONIX

Onixi ndal Vitinë, ‘kryen punë’ për Vëllaznimin

20 April, 2019 @18:11

Onixi ka shënuar fitore me rezultat minimal ndaj Vitisë sot 0-1 si mysafir dhe kjo fitore është treguar jashtëzakonisht e…

Lexo më shumë  →

ISTOGU - DRENASI

Kuqi e Qeta sjellin fitoren e rëndësishme

20 April, 2019 @18:02

Skuadra e Istogut ka shënuar fitoren e nëntë të stinorit në Ligë të Parë sot, duke e mposhtur Drenasin 2-1…

Lexo më shumë  →

LAZIO - CHIEVO

Shqiptari shënon, Chievo ende lufton

Foto: Chievo/fb

20 April, 2019 @17:12

Përkundër se janë në fund të klasifikimit të Serie A-së dhe me gjasa vetëm teorike për të shpëtuar, tash kur…

Lexo më shumë  →

DRENICA - LLAPI

Llapi i sigurtë, vazhdon luftën

20 April, 2019 @16:59

Vazhdon lufta e Llapit në luftën për titullin kampion! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot ndaj Drenicës e shënoi…

Lexo më shumë  →

GJILANI - PRISHTINA

Pefqeli shpëton Prishtinën

20 April, 2019 @16:56

Në takimin e luajtur sot në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Prishtinës ka arritur të shënojë fitore ‘të…

Lexo më shumë  →

CITY - TOTTENHAM

Minimalisht, por me rëndësi të madhe

20 April, 2019 @15:31

Për herë të dytë brenda pak ditëve, skuadra e Manchester Cityt ka arritur ta mposhtë Tottenhamin në “Etihad”. Nëse fitorja…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Llapi

FOTO/ arkiv

20 April, 2019 @14:48

Janë publikuar formacionet startuese të Drenicës dhe të Llapit. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Balde, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka, Tahiri,…

Lexo më shumë  →

GJILANI - PRISHTINA

Gjilani vs. Prishtina, 11-shet startuese

20 April, 2019 @14:33

Janë publikuar formacionet startuese të Gjilanit dhe Prishtinës, të cilat përballen mes vete me fillim nga ora 15:00. Gjilani: Haxhihamza,…

Lexo më shumë  →

PARMA - MILAN

Castillejo s’mjafton, Milan ndalet në ” Ennio Tardini”

20 April, 2019 @14:27

Pas fitores ndaj Lazios xhiron e kaluar, skuadra e Milanit ka gabuar sot në takimin e luajtur ndaj Parmës në…

Lexo më shumë  →

JAVA XXV

Tri ndeshje nga Liga e Parë

20 April, 2019 @11:41

Tri nga tetë ndeshjet e xhiros së XXV të Ligës së Parë të Kosovës në futboll zhvillohen sot. Në Istog,…

Lexo më shumë  →

DRENICA - LLAPI

Drenica e Llapi përballen në Skenderaj

20 April, 2019 @11:36

Përveç ndeshjes në Gjilan, ndeshja tjetër e ditës në Superligë luhet në “Bajram Aliu” të Skenderajt. Skuadra vendase e…

Lexo më shumë  →

GJILANI - PRISHTINA

Në Gjilan kërkohet kreu

20 April, 2019 @11:27

Pas mesjavës me ndeshjet e Kupës, futbolli kosovar në fundjavë vazhdon me ndeshjet e xhiros së XXVIII të Superligës. Një…

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

Lexo më shumë  →

GJYSMËFINALET

Konfirmohen datat e gjysmëfinaleve

18 April, 2019 @12:12

Një ditë pasi u kuptuan gjysmëfinalistët, tashmë janë kuptuar edhe datat e sakta të ndeshjeve gjysmëfinale SKEMA E CHAMPIONS…

Lexo më shumë  →

NË GJAKOVË

Vëllaznimi emëron Mulën trajner

18 April, 2019 @11:57

Ende pa u bërë 24 orë nga largimi i Ismet Munishit prej detyrës së trajnerit të Vëllaznimit pas humbjes katastrofale…

Lexo më shumë  →

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Champions League?

Foto: UEFA

17 April, 2019 @23:29

Pasi u kuptuan çiftet gjysmëfinaliste, le të shohim datat e ndeshjeve çerekfinale. Ndeshjet e para gjysmëfinale luhen më 30 prill…

Lexo më shumë  →

CITY - TOTTENHAM

VAR-i vendimtar, Tottenhami ‘shokon’ Cityn!

17 April, 2019 @23:16

Një ndeshje e çmendur u zhvillua sonte në Manchester të Anglisë! Pas ndeshjes së parë në Londër që u mbyll…

Lexo më shumë  →

PORTO - LIVERPOOL

Poker për gjysmëfinale!

Foto: Squawka

17 April, 2019 @23:11

Pas fitores 2-0 në shtëpi, Liverpooli i qetë e menaxhoi mirë edhe ndeshjen e kthimit ndaj Portos në Portugali, për…

Lexo më shumë  →

MEDIA

Munishi ka dhënë dorëheqje

17 April, 2019 @22:22

Trajneri i Vëllaznimit Ismet Munishi pas disfatës së rëndë sot në përballjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës…

Lexo më shumë  →

PORTO - LIVERPOOL

Porto vs. Liverpool, 11-shet startuese

17 April, 2019 @19:53

Porto apo Liverpooli? Kush do të jetë kundërshtari i Barcelonës në gjysmëfinale të Champions League sivjet? FORMACIONET STARTUESE Porto XI:…

Lexo më shumë  →

CITY - TOTTENHAM

City vs. Tottenham, 11-shet startuese

17 April, 2019 @19:49

A do ta arrijë City përmbysjen ndaj Tottenhamit sonte? Mbetet të shihet! FORMACIONET STARTUESE City XI: Ederson, Walker, Kompany, Laporte,…

Lexo më shumë  →

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Fitore jashtë shtëpisë, lideri afër finales

17 April, 2019 @16:57

Në ndeshjen e parë si kryetrajner i Ballkanit, Gani Sejdiu u mposht me rezultat 1-2 nga ish-skuadra e tij, Feronikeli,…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Fitore e thellë në Gjakovë, shumë pranë finales

Foto: KF Vëllaznimi

17 April, 2019 @16:52

Me fitore 0-4 të mysafirëve është mbyllur dueli i parë mes Vëllaznimit dhe Trepçës ‘89 në Gjakovë, duel ky i…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Ballkani vs. Feronikeli, 11-shet startuese

17 April, 2019 @14:37

Në kuadër të fazës gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, sot në Suharekë mes vete përballen Ballkani dhe Feronikeli. FORMACIONET STARTUESE: …

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

Foto; KF Vëllaznimi

17 April, 2019 @14:29

Me fillim nga ora 15:00, Vëllaznimi dhe Trepça ‘89 përballen mes vete në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së…

Lexo më shumë  →