REY MANAJ TE BARCELONA

Transferi dhe reagimi i Manajt, pasi që e kërkoi Barcelona!

Fotot: FCBarcelona

Transferi dhe reagimi i Manajt, pasi që e kërkoi Barcelona!

21 January, 2020 @0:10

Për shumë kë ishte befasi, por tashmë është zyrtare edhe nga ana e Barcelonës. Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MBWANA SAMATTA

Tanzaniani që shënoi gol në Champions, zyrtarisht në PremierLigë

Tanzaniani që shënoi gol në Champions, zyrtarisht në PremierLigë

20 January, 2020 @22:52

Sulmuesi tanzanian, Mbwana Samatta, është lojtar më i ri i Aston Villës, ka zyrtarizuar njoftimin ekipi nga Birminghami sot.

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRAJNERI I TRETË KËTË STINOR

Skender Shengyli rikthehet te Liria

TOPSPORTI/Arkiv

Skender Shengyli rikthehet te Liria

20 January, 2020 @21:38

Skuadra e Lirisë së Prizrenit që po tenton të rikthehet në Superligë këtë stinor nga Liga e Parë, mësohet të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

NABIL BENTALEB

Rikthehet në Premier Ligë

Rikthehet në Premier Ligë

20 January, 2020 @16:16

Edhe një lojtar i Bundesligës pritet që prej janarit të jetë pjesë e ekipit nga Premier Liga angleze, Newcastle United.…

↓  Shfaq tekstin  ↓

NAPOLI

Napoli zyrtarizon Amir Rrahmanin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Napoli zyrtarizon Amir Rrahmanin

20 January, 2020 @16:03

Të gjitha që u përfolën, tashmë janë të zyrtarizuara nga Napoli.

Përmes një komunikate sot të lëshuar në faqen…

↓  Shfaq tekstin  ↓

BERSANT CELINA

Celina kërkohet nga ekipi i Premier Ligës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Celina kërkohet nga ekipi i Premier Ligës

20 January, 2020 @11:50

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, kërkohet nga ekipi i Premier Leagues.

Sipas mediave angleze, trajneri i Brightonit, Graham…

↓  Shfaq tekstin  ↓

BASHKIMI

Bashkimi zyrtarizon alo qendrën Spenser Mitchell

FOTO / KB Bashkimi

Bashkimi zyrtarizon alo qendrën Spenser Mitchell

17 January, 2020 @18:38

Para pak çastesh, skuadra prizrenase Bashkimi e zyrtarizoi alo qendrën amerikane, Spenser Mitchell.

Mitchell është 28 vjeç dhe luan në…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MESFUSHORI PRIZRENAS

Alush Gavazaj zyrtarizohet te Renova

Alush Gavazaj zyrtarizohet te Renova

16 January, 2020 @23:36

Futbollisti prizrenas, Alush Gavazaj, është zyrtarizuar si lojtar i ri i ekipit të Renovës në Maqedoninë Veriore.

Mesfushori korpulent…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon fundorin amerikan Goods

FOTO / KB Prishtina

Prishtina zyrtarizon fundorin amerikan Goods

16 January, 2020 @15:51

Para pak çastesh, kampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, e zyrtarizoi fundorin më të ri të skuadrës.

Anthony…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER

Florian Loshaj transferohet në Poloni

Florian Loshaj transferohet në Poloni

16 January, 2020 @10:22

Një prej futbollistëve që u ftuan nga Bernard Challandes për ndeshjen me Suedinë, mesfushori Florian Loshaj, ka gjetur skuadrër të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DARDANA

Dy brazilianë përforcojnë Dardanën

Foto: KF Dardana

Dy brazilianë përforcojnë Dardanën

16 January, 2020 @10:13

Në prag të stinorit pranveror në Ligën e Parë, skuadra e Dardanës ka njoftuar opinionin me dy përforcime.

Dy përforcimet…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFER

Jehona Shala transferohet te Vllaznia

Jehona Shala transferohet te Vllaznia

16 January, 2020 @9:59

Jehona Shala, një emër i njohur në futbollin e femrave në Kosovë, ka ndërruar skuadër.

Futbollistja në fjalë karrierën e…

↓  Shfaq tekstin  ↓

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon qendrën amerikane

FOTO / KB Rahoveci

Rahoveci zyrtarizon qendrën amerikane

15 January, 2020 @9:46

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, para pak çastesh e zyrtarizoi përforcimin më të ri të skuadrës.

Aron Nwankwo është…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DEMARKUS STUCKEY

Koshashënuesi më i mirë i Superligës, kalon te Ibri

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Koshashënuesi më i mirë i Superligës, kalon te Ibri

15 January, 2020 @0:09

Basketbollisti amerikan, që në pjesën e parë të stinorit të Superligës ishte pjesë e Lipjanit dhe kishte mesataren më të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

JAREN SINA

Ish reprezentuesi i Kosovës te Astoria polake

Ish reprezentuesi i Kosovës te Astoria polake

15 January, 2020 @0:02

Playmakeri i dikurshëm i reprezentacionit të Kosovës, që nuk po ftohet më nga selektori, Jaren Sina, është bërë anëtar i…

↓  Shfaq tekstin  ↓

REPREZENTUESI

Divine Myles kalon në elitën franceze

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Divine Myles kalon në elitën franceze

14 January, 2020 @23:51

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës dhe tashmë ish lojtari i Prishtinës, Divine Myles, ka arritur marrëveshje me ekipin e elitës…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRAJNER I RI I NË SKUADËR

Erdin Hashani merr drejtimin e Vllaznisë

Erdin Hashani merr drejtimin e Vllaznisë

14 January, 2020 @23:19

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit tash do të ketë një ish lojtar të saj në krye të shtabit teknik të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

FIDAN ALITI

Kapiteni i fundit i Kosovës, drejt Serie A-së?!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Kapiteni i fundit i Kosovës, drejt Serie A-së?!

14 January, 2020 @22:50

Kapiteni i Kosovës në ndeshjen e fundit të saj, Fidan Aliti, që udhëhoqi ekipin në fushë në përballjen miqësore ndaj…

↓  Shfaq tekstin  ↓

FERONIKELI

Përfaqësuesi i Gambisë transferohet te Nikli

Foto: FC Feronikeli

Përfaqësuesi i Gambisë transferohet te Nikli

14 January, 2020 @16:00

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Feroniklit ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri.

Bëhet fjalë për sulmuesin Basiru…

↓  Shfaq tekstin  ↓

RAHOVECI

Arrin qendra e paralajmëruar te Rahoveci

FOTO / KB Rahoveci

Arrin qendra e paralajmëruar te Rahoveci

14 January, 2020 @12:39

Nënkampioni i Superligë së Kosovës, Rahoveci, para pak çastesh ka prezentuar përforcimin më të ri të skuadrës.

Raheem Johson arriti…

↓  Shfaq tekstin  ↓

EDHE NJË PËRFORCIM I MILANIT

Asmir Begovic rossoner

Asmir Begovic rossoner

13 January, 2020 @22:01

Milan nuk ka të ndalur në 2020, së paku sa i përket përforcimeve.

Pas Zlatan Ibrahimovicit dhe Simon Kjaerit…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KF DUKAGJINI

Dukagjini prezanton dy përforcime

Foto: KF Dukagjini

Dukagjini prezanton dy përforcime

13 January, 2020 @20:06

Lëvizje edhe te Dukagjini i Klinës.

Skuadra në fjalë sot ka prezantuar dy përforcime, të cilat do ta tentojnë ta…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KF LLAPI

19 vjeçari nga Tetova përforcon Llapin

19 vjeçari nga Tetova përforcon Llapin

13 January, 2020 @19:56

Edhe një përforcim te Llapi.

TABELA AKTUALE

I gjashti përforcim dimëror për Llapin është Premtim Jakupi, 19-vjeçari nga Tetova,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

LIPJANI

Lipjani tash edhe më i fortë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Lipjani tash edhe më i fortë

13 January, 2020 @12:55

Skuadra e Lipjanit dje e mposhti Bashkimin në Prizren dhe e regjistroi fitoren e parë të sezonit.

Lipjani luajti me…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MIRLIND DAKU TE BALLKANI

Ballkani rikthen në Superligë sulmuesin e Kosovës

Foto: KFBallkani/fb

Ballkani rikthen në Superligë sulmuesin e Kosovës

11 January, 2020 @16:33

Sulmuesi i ri që la Llapin në stinorin e kaluar për të shkuar në elitën kroaote te Osijeku, Mirlind Daku,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SUPERLIGA

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë

10 January, 2020 @21:39

Ka përfunduar afati kalimtar dimëror në Superligë, i cili kishte filluar më 2 janar.

Peja, Trepça, Feronikeli dhe Lipjani, me…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përforcimin e parë të janarit

FOTO / KB Prishtina

Prishtina zyrtarizon përforcimin e parë të janarit

10 January, 2020 @11:01

Kampionia aktuale e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, para pak çastesh e zyrtarizoi përforcimin e parë të afatit kalimtar…

↓  Shfaq tekstin  ↓

LIPJANI

Përforcimi i parë te Lipjani

Përforcimi i parë te Lipjani

9 January, 2020 @19:57

Lipjani para pak çastesh, e zyrtarizoi përforcimin e parë të afatit kalimtar

Skuadra e Lipjanit e shtoi në skuadër ish-lojtarin,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ZYRTARE

Emër i njohur në mbrojtje të Llapit

FOTO / KF Llapi

Emër i njohur në mbrojtje të Llapit

8 January, 2020 @17:48

Nuk po ndalen përforcimet te skuadra e Llapit.

Llapi sot e zyrtarizoi përforcimin më të ri të skuadrës, futbollistin Florian…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PRISHTINA

Zyrtare: Oto John te Prishtina

Zyrtare: Oto John te Prishtina

8 January, 2020 @12:31

Para pak çastesh, Prishtina e zyrtarizoi sulmuesin nigerian Oto John, si përforcimi më i ri i skuadrës.

Sulmuesi 22 vjeçar,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SHKËNDIJA

Aldair Neto te Shkëndija

FOTO / KF Shkëndija

Aldair Neto te Shkëndija

8 January, 2020 @11:54

Skuadra e Shkëndijës, arriti marrëveshje me lojtarin portugez Aldair Neto.

Kontrata e Netos do të jetë për gjashtë muaj me…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TREPÇA

Trepça transferon ish-lojtarin e Yllit

Trepça transferon ish-lojtarin e Yllit

8 January, 2020 @11:31

Skuadra mitrovicase, Trepça, e bëri transferimin e parë të afatit të janarit.

Alante Fenner do të jetë pjesë e Trepçës,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

LLAPI ITALIANO

Llapi me gardian të huaj

Llapi me gardian të huaj

7 January, 2020 @22:48

Skuadra e Llapit, para pak çastesh e zyrtarizoi edhe një përforcim.

Llapi kësaj radhe e përforcoi portën me gardianin italian…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ZYRTARE

Gjilani shton në skuadër edhe një sulmues

Gjilani shton në skuadër edhe një sulmues

7 January, 2020 @20:22

Pas Sebino Plakut, skuadra e Gjilanit e shtoi edhe një sulmues në skuadër.

Gjilani arriti marrëveshje me lojtarin nga…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TJETËR PRIZRENAS NË KLINË

Dukagjini prezanton Diellor Besenin

Foto: KFDukagjini/fb

Dukagjini prezanton Diellor Besenin

7 January, 2020 @19:16

Futbollisti i ri i Lirisë, që luan edhe për grumposhat e reja të kombëtares shqiptare, Diellor Beseni, është zyrtarizuar si…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PRIZRENASI KALON NË KLINË

Blendi Memaj prezantohet te Dukagjini

Foto: KFDukagjini/fb

Blendi Memaj prezantohet te Dukagjini

7 January, 2020 @19:07

Futbollisti prizrenas, që pjesën e parë të stinorit 2019/20 e kaloi te Llapi i Podujevës, duke shënuar dy gola për…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DANNY DRINKWATER

Aston Villa huazon mesfushorin e Chelseat

Foto: avfc.co.uk

Aston Villa huazon mesfushorin e Chelseat

7 January, 2020 @18:55

Ish futbollisti i Leicester Cityt që tashmë s’po ka hapësirë te Chelsea, Danny Drinkwater, është futbollist i ri i Aston…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PËRFORCIMI I RADHËS

Llapi prezanton Atdhe Grajqevcin

Foto: KFLlapi/fb

Llapi prezanton Atdhe Grajqevcin

7 January, 2020 @18:21

Skuadra e Llapit ka zyrtarizuar sot ardhjen e re në klub, ish lojtarin e Drenicës, Atdhe Grajqevci.

Mesfushori i…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KU PO SHKON HASANAJ?!

Donat Hasanaj lirohet nga Drita

Foto: KFDrita/fb

Donat Hasanaj lirohet nga Drita

7 January, 2020 @18:15

Ish kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka bërë të ditur sot se ka liruar futbollistin e talentuar, Donat Hasanaj,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

NGA PREZANTIMI I GREZDËS

Grezda: U ktheva në shtëpi

Foto: nk-osijek.hr

Grezda: U ktheva në shtëpi

7 January, 2020 @18:08

Sulmuesi i krahut i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, sot u zyrtarizua si përforcim nga ish ekipi i tij Osijek, që…

↓  Shfaq tekstin  ↓