BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

Lexo më shumë  →

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

Lexo më shumë  →

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2019!

25 December, 2019 @14:51

Për të katërtin vit me radhë, TopSporti.com ka përzgjedhur top ngjarjet që e karakterizuan sportin kosovar në vitin që po…

Lexo më shumë  →

EURO 2020 DRAW

Shorti i EURO2020, grupi i vdekjes me 3 kampionë të fuqishëm evropian

Fotot: uefa.com

30 November, 2019 @19:02

Kampioni aktual i Botës, Franca, kampioni aktual i Evropës, Portugalia dhe pjesëmarrësi i zakonshëm në të gjitha garat madhore të…

Lexo më shumë  →

SHORTI PËR EURO 2020

Kosova kupton kundërshtarët, nëse kualifikohet në EURO 2020

TOPSPORTI/ A. P.

30 November, 2019 @18:52

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i fazës grupore të EURO 2020, ndërsa Kosova, nëse arrin të fitojë PlayOffin e…

Lexo më shumë  →

EURO 2020 / SHORTI

Kosova në Grupin C ose F në EURO 2020

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 November, 2019 @14:54

Shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020, do të hidhet sot në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00. Nga…

Lexo më shumë  →

EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

29 November, 2019 @15:51

Nesër në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00, do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020. …

Lexo më shumë  →

TOP TEAM OF EURO 2020 QUALIFIERS

UEFA Ekipi më i mirë i kualifikimeve për EURO2020

Graph.: uefa.com

29 November, 2019 @12:20

Në bazë të statistikave të lojtarëve dhe ekipeve në rrugëtimin e tyre kualifikues për EURO 2020, UEFA ka bërë…

Lexo më shumë  →

FIFA RANKING

Kosova shënon rënie në renditjen mujore të FIFA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 November, 2019 @15:19

Dy humbjet e shënuara në nëntor, nga Çekia dhe Anglia dhe vetëm një gol i shënuar në këto dy ndeshje,…

Lexo më shumë  →

DISIPLINA E UEFA-së

Kosovës 5, Malit të Zi 15 mijë euro dënim nga UEFA

TOPSPORTI/ A. P.

26 November, 2019 @0:04

UEFA ka publikuar ditë më parë dënimet për Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) dhe atë të Malit të Zi…

Lexo më shumë  →

WADA

Nikoqirllëku rus në rrezik, pas rekomandimeve të komisionit anti-doping

25 November, 2019 @23:52

Komisioni anti-doping (Wada) ka rekomanduar që Rusia të ndalohet të jetë nikoqire e ngjarjeve të mëdha sportive për katër vitet…

Lexo më shumë  →

PLAYOFF I LIGËS SË KOMBEVE

Maqedonia-Kosova, do të ketë edhe VAR

24 November, 2019 @10:49

Përballja gjysmëfinale e PlayOffit të Ligës D të Kombeve ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës përveç gjyqtarëve të zakonshëm në një ndeshje…

Lexo më shumë  →

MEDIAT E SHKUPIT

Dilema s’ka! Maqedonia-Kosova luhet në Shkup

Foto: Sportmedia

23 November, 2019 @17:54

Si duket Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) ka vendosur. Ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes…

Lexo më shumë  →

SPECIALE

Shqipërinë, vetëm një fitore e ndau nga PlayOffi i Ligës së Kombeve drejt EURO 2020

22 November, 2019 @22:11

Kishte nisur epoka e Christian Panuccit me kuqezinjtë, ndërsa starti i mirë i tyre me fitore në Ligë të Kombeve…

Lexo më shumë  →

THE PATH FROM NATIONS LEAGUE

Rruga e 16 skuadrave që luftojnë për 4 biletat e fundit drejt EURO2020

Foto: uefa.com

22 November, 2019 @12:27

Pas të gjitha kombinimeve dhe shortit të mbajtur sot, tashmë dihen të gjitha çiftet që do të mund të shpresojnë…

Lexo më shumë  →

KUPTOHET TERRENI I FINALES

Finalja e PlayOffit të Ligës së Kombeve luhet në...

Foto: uefa.com

22 November, 2019 @12:07

Nëse Kosova arrin finalen e PlayOffit të Ligës së Kombeve, ajo do të luhet përsëri si mysafir. Sot është…

Lexo më shumë  →

KU LUHET FINALJA E LIGËS SË KOMBEVE?

Nikoqiri i finales së PlayOffit të Ligës së Kombeve, kuptohet sot

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 November, 2019 @9:10

Më 26 mars 2020 Kosova është mysafire e Maqedonisë në gjysmëfinalen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve. Në…

Lexo më shumë  →

ZVICERANI: GJASAT 50 ME 50

Pas inspektimit, Challandes flet për Maqedoninë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 November, 2019 @0:21

Bernard Challandes ka bërë të ditur se ka parë Maqedoninë në përballje ndaj Izraelit, por një ndeshje nuk mjafton për…

Lexo më shumë  →

RRUGA DREJT EURO 2020

Dihet edhe PlayOffi i Ligës B të Kombeve

21 November, 2019 @23:57

Pas Ligës D të Kombeve, ekipet e së cilës kanë siguruar PlayOffin që në nëntorin e kaluar, tashmë dihen edhe…

Lexo më shumë  →

DEKLARATA PAS INSPEKTIMIT

Kreu i FFK-së: Kosova më homogjene se Maqedonia

TOPSPORTI/ A. P.

21 November, 2019 @20:56

Kreu i FFK-së, Agim Ademi, ka qëndruar ditë më parë në Shkup, bashkë me trajnerin e reprezentacionit të Kosovës, Bernard…

Lexo më shumë  →

MEDIA TALK

Maqedonia përcakton shpërblimin për kualifikim në EURO 2020

Foto: Sportmedia

20 November, 2019 @15:43

Federata e Futbollit të Maqedonisë Veriore (FFM) ka bërë të ditur sot se i tërë ekipi i tyre do të…

Lexo më shumë  →

BERNARD CHALLANDES

Challandes në Shkup për ndeshjen Maqedonia - Izraeli

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 November, 2019 @18:11

Trajneri zviceran i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka udhëtuar në Shkup për ta ndjekur ndeshjen Maqedonia -…

Lexo më shumë  →

LUIS ENRIQUE

Rikthehet pas tragjedisë

19 November, 2019 @15:56

Pesë muaj pasi që dha dorëheqje nga posti i selektorit, Luis Enrique, është rikthyer në krye të reprezentacionit të Spanjës.…

Lexo më shumë  →

DUELET E NATËS

Danimarka me gol nga 2 tentime për 90min., e Zvicra sigurojnë EUROn

Fotot: uefa.com

18 November, 2019 @23:21

Një fitore sonte do ta çonte Irlandën direkt në EURO 2020. Por, nga dy tentime gjatë 90 minutave…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - FRANCA

Përurohet “Arena Kombëtare”, Shqipëria e pafuqishme ndaj kampionit botëror

Foto: F.SH

17 November, 2019 @22:39

Në përballjen e parë në stadiumin e renovuar, Shqipëria është mposhtur me rezultal 0-2 nga kampioni i Botës, Franca, në…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Southgate: I falënderoj për mikpritjen, suksese Kosovës!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @21:41

Pas ndeshjes me Kosovën, në konferencë për shtyp fjalë të mira për shtetin tonë pati Gareth Southgate. “Ishte një…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - FRANCA

Përfundon pjesa e parë, epërsi e dyfishtë e Francës

17 November, 2019 @21:36

Pas 45 minutave lojë në “Arena Kombëtare”, rezultati mes Shqipërisë dhe Francës shënon 0-2. Tolisso me kokë (9’) shënoi i…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Challandes: Gabime të shumta, Anglia më e mira në Botë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @20:28

Pas përfundimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, për media foli Bernard Challandes. TABELAT E GRUPEVE KUALIFIKUESE “Qëllimi i…

Lexo më shumë  →

PAS KOSOVA - ANGLIA

EURO2020 - Pjesa 1

TOPSPORTI / A.P

17 November, 2019 @20:08

Në Angli, Spanjë, Francë, Danimarkë, Skoci, Suedi, e Irlandë ndeshja është transmetuar në kanal kombëtar tokësor. Ndeshja është transmetuar anembanë…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, notat e lojtarëve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @20:01

Pas ndeshjes, TopSporti ka notuar lojtarët e Kosovës në bazë të paraqitjeve të tyre. RAPORTI I NDESHJES Notat e…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Anglia ‘klinike’, humbja e parë në “Fadil Vokrri”

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @19:52

Pas një fundjave fantastike, në të cilën i mikpritëm anglezët në mënyrën më të mirë të mundshme në Kosovë, në…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - FRANCA

Shqipëria vs. Franca, 11-shet startuese

17 November, 2019 @19:38

Janë publikuar 11-shet startuese të Shqipërisë dhe Francës, të cilat sonte përballen mes vete në “Arena Kombëtare”. SHQIPËRIA (4-3-1-2): Berisha;…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Mbyllet pjesa e parë, Anglia në epërsi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @18:47

Me rezultat 0-1 është mbyllur pjesa e parë mes Kosovës dhe Anglisë, të cilat mes vete momentalisht po përballen në…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Zeneli: Besoj se jam i gatshëm për Maqedoninë

TOPSPORTI / A:P

17 November, 2019 @17:24

Para ndeshjes me Anglinë, për Supersport intervistë dha Arbër Zeneli, mesfushori ofansiv i Kosovës që për momentin është i lënduar. …

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Skuadrat në ‘nxemje’ para ndeshjes

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 November, 2019 @17:20

Rreth 40 minuta para ndeshjes, lojtarët e Kosovës dhe të Anglisë kanë dalur në fushë për t´i kryer nxemjet përfundimtare. …

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, 11-shet startuese

TOPSPORTI / D.SH

17 November, 2019 @16:38

Janë publikuar 11-shet startuese të Kosovës dhe Anglisë në prag të ndeshjes mes tyre. KOSOVA (4-3-3): Muriç, Vojvoda, Rrahmani, Aliti,…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Hapen dyert e stadiumit

TOPSPORTI / A.P

17 November, 2019 @16:12

Kur kanë mbetur më pak se dy orë deri te fillimi i ndeshjes, dyert e stadiumit “Fadil Vokrri” janë hapur…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Për ata që s’kanë bileta - sheshi gati për ndeshjen!

TOPSPORTI / D.SH

17 November, 2019 @15:54

Kur jemi shumë afër ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, atmosfera në Prishtinë po vazhdon të jetë fantastike. Përfaqësuesit e TopSportit…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Sky Sports “zbulon” dy prej startuesve të Anglisë

17 November, 2019 @12:39

Kur jemi pak orë para ndeshjes, ndërkohë që atmosfera në Prishtinë është fantastike, Sky Sports ka zbuluar dy prej lojtarëve…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - FRANCA

Shqipëria vs. Franca, kuotat e bastoreve

17 November, 2019 @10:22

Në ndeshjen e parë të saj në “Arena Kombëtare”, Shqipëria përballet me Francën, sonte me fillim nga ora 20:45. Bastoret…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, kuotat e bastoreve

17 November, 2019 @10:17

Në prag të ndeshjes së fundit ë Kosovës në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, ndeshjes ndaj Anglisë, le të shohim…

Lexo më shumë  →