COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

Fotot: CopaAmerica/fb

8 July, 2019 @14:26

Brazilianët kanë arritur të kthejnë trofeun e më të mirit të kontinentit të tyre pas 12 vitesh. Lexo më shumë  →

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

4 July, 2019 @8:13

Sulmuesi veteran i Perusë, Paolo Guerrero, ka shënuar në minutat shtesë të ndeshjes gjysmëfinale të Copa America 2019 një gol…

Lexo më shumë  →

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

3 July, 2019 @8:14

Ndeshja që u vlerësua të jetë finale para finales në Copa America 2019, doli të jetë ashtu. Këtë mund…

Lexo më shumë  →

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22 June, 2019 @12:22

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez që nuk po tregohet assesi me Manchester Unitedin qe dy stinorë, ka shkëlqyer përsëri me reprezentacionin…

Lexo më shumë  →

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

Lexo më shumë  →

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

Fotot: aufofficial/fb

17 June, 2019 @10:27

Luis Suarez dhe Edinson Cavani kanë shënuar nga një gol, derisa Uruguaji ka shënuar fitore ndaj Ekuadorit 4-0 në…

Lexo më shumë  →

GRUPI B: KOLUMBIA - ARGJENTINA 2-0

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

Foto: EFE

16 June, 2019 @8:28

Argjentina si zakonisht dhe pritshëm, e nisi me humbje Copa America 2019. Gauchosët u mposhtën në 20 minutat e fundit…

Lexo më shumë  →

NEYMAR

Definitivisht, mungon në Copa

6 June, 2019 @11:01

Sulmuesi brazilian, Neymar, definitivisht do të mungojë në Copa America 2019 për shkak të lëndimit të ligamentit të këmbës në…

Lexo më shumë  →

LLAPI - DRENICA

Drenica e Lushtakut befason Llapin e Sokolit

19 August, 2018 @19:04

Njëri ndër rezultatet më befasueses të ditës së sotme e ndoshta edhe e xhiros së parë të Superligës ka qenë…

Lexo më shumë  →

PAS DËSHTIMIT

Argjentina pa trajner

6 July, 2016 @10:28

Edhe përzgjedhësi i Argjentinës, Gerardo Martino, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij kanë bërë të ditur mediat e huaja…

Lexo më shumë  →

MË TË MIRËT

Topi i Artë për Alexis Sanchezin

27 June, 2016 @11:18

Alexis Sanchez, sulmuesi i Arsenalit dhe i përfaqësueses së Kilit, është shpallur futbollisti më i mirë në Copa America 2016. …

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA PA LEGJENDËN

Messi e lë Argjentinën

27 June, 2016 @11:05

Lionel Messi nuk do të luaj më për përfaqësuesen e Argjentinës. Ai ka vendosur të pensionohet nga përfaqësuesja, ndërsa vendimin…

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA

Kili mbron titullin

Foto: Copa America 2016

27 June, 2016 @10:35

Për të dytën herë radhazi, Kili është shpallur kampion i “Copa America”, duke befasuar të gjithë, me Argjentinën që ishte…

Lexo më shumë  →

CAKTOHET FINALISTI

Përsëri në finale, përsëri ndaj Argjentinës

23 June, 2016 @11:31

Vetëm 10 minuta lojë i janë dashur kilianëve për të sigurar finalen e dytë me radhë në Copa America. Ata…

Lexo më shumë  →

LEO MESSI

Theu rekordin e Batistutës

Foto: copaamericaofficial

22 June, 2016 @9:19

Lionel Messi me lojën e shfaqur sot ndaj SHBA-së në gjysmëfinale të Copa America 100, ka çuar ekipin në…

Lexo më shumë  →

GAUCHOS

Rafal argjentinas për finale

Foto: copamericaofficial

22 June, 2016 @8:53

Përfaqësuesja e Argjentinës mbrëmë ka shënuar fitore bindëse ndaj organizatorit të Copa America 100, SHBA-së, me rezultat 4-0. Dy…

Lexo më shumë  →

TITE

Ky është trajneri i ri i Brazilit

21 June, 2016 @10:39

Ish trajneri i Corinthiansit, Tite, do të jetë pasardhësi i Carlos Dungës në detyrën e trajnerit të reprezentacionit të Brazilit.…

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA 100

Kolumbia pas penalltive, në gj’finale

18 June, 2016 @10:03

Përfaqësuesja e Kolumbisë ka arritur që përmes penalltisë së mbrojtur nga David Ospina të sigurojë gjysmëfinalen e Copa America 2016…

Lexo më shumë  →

BRAZIL

Shkarkohet Dunga

14 June, 2016 @20:24

Menjëherë pas eliminimit nga Copa America, Brazili e ka shkarkuar trajnerin Carlos Dunga. Lajmi vjen 2 ditë pas turpërimit…

Lexo më shumë  →

GRUPI B

Brazili eliminohet në fazën grupore

13 June, 2016 @8:22

Befasia e parë e madhe në Copa America ka ardhur sot. Brazili është eliminuar nga gara, duke mos arritur as…

Lexo më shumë  →

GRUPI D

Messi rikthehet furishëm, fiton Argjentina

Foto: ESPN

11 June, 2016 @5:26

Pa ndonjë problem të madh, Argjentina ka arritur ta fitojë ndeshjen ndaj Panamasë me rezultat 5-0, skuadër e cila nuk…

Lexo më shumë  →

LUIS SUAREZ

Fytyra tregon

10 June, 2016 @10:31

Eliminimi i Uruguajit nga Copa America 2016 është parë si befasi e ditës sot në mediat botërore. Lexo më shumë  →

NË SHTËPI

Pas 2 ndeshjeve, eliminohen!

10 June, 2016 @9:34

Njëqind vjetori i Copa Americas për Uruguajin duhet të harrohet sa më shpejt të jetë e mundur. Me…

Lexo më shumë  →

CARIOCA

7 copa nga Brazili, Coutinho hat-trick

9 June, 2016 @9:11

Përfaqësuesja e Brazilit që drejtohet nga ish kampioni i botës, Carlos Dunga, është rikthyer në lojën e vetë pas startit…

Lexo më shumë  →

CAFETEROS

Kolumbia siguron çerekfinalen

8 June, 2016 @9:20

Përfaqësuesja kolumbiane ka shënuar fitore 2-1 sot ndaj Paraguajit në Copa America dhe me 3 pikëshin e radhës ka siguruar…

Lexo më shumë  →

GAUCHOS

Di Maria e Banega mjaftojnë për fitore

7 June, 2016 @8:40

Argjentina ka nisur me fitore Copa American sot, duke e mposhtur kampionin aktual Kilin 2-1. Angel Di Maria dhe…

Lexo më shumë  →

URUGUAJI

Gabim te himni, organizatorët kërkojnë falje

6 June, 2016 @10:55

Adhurues dhe lojtarë të Uruguajit të pranishëm në përballjen e sotme Meksiko - Urugaji janë ndier të zhgënjyer pasi që…

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA

Messi mungon!

6 June, 2016 @10:36

Futbollisti më i mirë i Argjentinës, Lionel Messi, pritet të mungojë sot në ndeshjen e parë të reprezentacionit të tij…

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA

Meksika fiton dramën ndaj Uruguajit

Foto; Mexico National Team

6 June, 2016 @4:14

Me 2 kartona të kuq, nga një për secilën skuadër, dhe 4 gola u mbyll takimi mes Meksikës dhe Uruguajit…

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA 100

Një Brazil, që s’i bën ballë Ekuadorit

5 June, 2016 @10:52

Dita e dytë e 100 vjetorit të Copa Americas vazhdoi me 3 ndeshje, prej të cilave më me interes pritej…

Lexo më shumë  →

COPA AMERICA 100

Nis me fitoren e Kolumbisë

4 June, 2016 @17:07

Copa America për 100 vjetorin e themelit këtë vit po mban turneun për jubileun e garës në SHBA. E…

Lexo më shumë  →